You are currently viewing Japończycy i Słoweńcy potrenują w Wiśle, Wąsowicz: „Jesteśmy spokojni przed LGP”
Andrzej Wąsowicz na skoczni w Wiśle (fot. Alicja Kosman / PZN)

Japończycy i Słoweńcy potrenują w Wiśle, Wąsowicz: „Jesteśmy spokojni przed LGP”

- Japończycy i Słoweńcy potrenują w Wiśle, Wąsowicz: "Jesteśmy spokojni przed LGP"Zagraniczne reprezentacje chętnie odwiedzają skocznię im. Adama Małysza w Wiśle Malince, aby przygotowywać się do kolejnego sezonu. Niedawno byli tam Czesi, a jeszcze w lipcu pojawią się na niej Japończycy i Słoweńcy. Z kolei od poniedziałku na Malince trenują Biało-Czerwoni prowadzeni przez szkoleniowca Stefana Horngachera.

 

 

W dniach 21-23 lipca skocznia powita całą światową czołówkę podczas prestiżowych konkursów FIS Grand Prix. Bilety na to wydarzenie wciąż są w sprzedaży.

Sakuyama Kento LGP.Wisla .2015 fot.Bartosz.Leja  300x200 - Japończycy i Słoweńcy potrenują w Wiśle, Wąsowicz: "Jesteśmy spokojni przed LGP"
Kento Sakuyama na LGP w Wiśle w 2015 r. (fot. Bartosz Leja)

Skocznia w Wiśle Malince tętni życiem. Po niedawnym zgrupowaniu Czechów pojawili się tam nasi reprezentanci polskiej kadry A i aż miło patrzeć, jak dobrze radzą sobie przed zbliżającym się FIS Grand Prix. Już niedługo na obiekcie pojawi się jeszcze więcej skoczków. – 17 lipca przyjadą do nas Japończycy i później zostaną jeszcze przez kilka dni po Letniej Grand Prix. Będą też Słoweńcy. Goran [Janus] dzwonił do mnie i pytał, kiedy może przyjechać. Oczywiście skocznia jest czynna codziennie od rana do wieczora, bez względu na porę, byle tylko były dobre warunki wietrzne. Była już kilkakrotnie testowana i jesteśmy spokojni przed najważniejszą imprezą tego lata – relacjonuje Szef Komitetu Organizacyjnego FIS Grand Prix Andrzej Wąsowicz.

Treningi Polaków są gorąco oklaskiwane przez wielu sympatyków skoków narciarskich odwiedzających Malinkę. Przy odrobinie szczęścia mogą oni wrócić z wakacji z autografem i zdjęciem z naszymi najlepszymi zawodnikami. - Jak zwykle są wakacje, jest dużo kibiców. A podczas weekendów gościmy jeszcze więcej ludzi, z czego bardzo się cieszymy, bo jako Polski Związek Narciarski administrujemy tą skocznią i musimy zarabiać na jej utrzymanie i ciągłe poprawki – podkreśla Wąsowicz.

Wisla Malinka skocznia LGP.2016 fot.Alicja.Kosman.PZN  300x200 - Japończycy i Słoweńcy potrenują w Wiśle, Wąsowicz: "Jesteśmy spokojni przed LGP"
Skocznia im. Adama Małysza w Wiśle Malince (fot. Alicja Kosman / PZN)

FIS Grand Prix już za pasem i trwają ostatnie przygotowania. Cały czas odbywają się spotkania w podgrupach tematycznych. Ekipa jest prawie ta sama od lat, więc każdy wie co ma robić. Ja jestem teraz na etapie uzgodnień organizacyjnych z policją, strażą pożarną. Wiadomo, że to impreza masowa i potrzebujemy pozytywnych opinii wszystkich tych instytucji – tłumaczy Prezes Śląsko-Beskidzkiego Związku Narciarskiego. – Dograna jest kwestia transportu kibiców: będą jeździć dwa autobusy komunikacji miejskiej. Ekspert piłkarski Tomasz Zimoch będzie znowu z nami i swoim aksamitnym głosem zabawi publiczność. Swój udział w imprezie potwierdził też duet Kułaga i Magiera. Bilety siedzące praktycznie się rozeszły, ale mamy jeszcze pulę miejsc stojących, które można kupić na portalu www.KupBilet.pl i w sklepie Wiślaczek w Wiśle – dodaje Andrzej Wąsowicz.

 

Wszystkie szczegóły dotyczące Letniej Grand Prix w Wiśle w jednym miejscu na SkokiPolska.pl >>>

 

Oficjalna strona internetowa FIS Grand Prix Wisła 2016:

www.wisla-malinka.com

 

Autor komunikatu – Alicja Kosman / PZN

 

Dodaj komentarz