You are currently viewing Horngacher odkrył karty przed LGP w Courchevel, znamy polski skład

Horngacher odkrył karty przed LGP w Courchevel, znamy polski skład

Kot.M Zyla Kubacki fot.Julia .Piatkowska - Horngacher odkrył karty przed LGP w Courchevel, znamy polski składCzas pędzi nieubłaganie – jeszcze niedawno żegnaliśmy się z Pucharem Świata, a tymczasem już teraz czeka na nas Letnia Grand Prix, którą zainauguruje konkurs we francuskim Courchevel. Po licznych zgrupowaniach w Polsce i poza jej granicami trener Stefan Horngacher ogłosił nazwiska sześciu skoczków, którzy odwiedzą skocznię w kraju-gospodarzu piłkarskiego EURO 2016.

 

Stoch Kamil Memorial.Szczyrk.2015 fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Horngacher odkrył karty przed LGP w Courchevel, znamy polski skład
Kamil Stoch, fot. Julia Piątkowska

Już w piątek, 15 lipca, na obiekcie Tremplin au Praz w Courchevel (K-120 / HS-132) odbędą się treningi i kwalifikacje poprzedzające pierwszy w tym sezonie konkurs Letniej Grand Prix, który zaplanowano dzień później. Szansę na pierwsze punkty otrzymało sześciu skoczków, którzy trenują pod okiem Austriaka w Kadrze A, a decyzja ta została podjęta po ostatnim sprawdzianie na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince. Ty smamym swoją postawą bilet do Francji wywalczyli: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Maciej Kot, Klemens Murańka i Jakub Wolny.

W gronie reprezentantów, którzy nie otrzymali powołania, znalazło się zatem dwóch podopiecznych Horngachera - Stefan Hula i Andrzej Stękała, który minionej zimy zachwycał kibiców w kraju nad Wisłą. Teraz możemy za to liczyć na udany występ Kamila Stocha, który dwukrotnie stawał we Francji na podium (trzecie miejsce w 2011 i 2014 roku), a ponadto jest letnim rekordzistą skoczni - 5 lat temu poszybował na 137. metr. Również w ubiegłym sezonie skoczek z Zębu był najlepszym z Polaków, jednak tym razem zadowolił się 9. lokatą.

Zobacz pełny program LGP w Courchevel >>>

 

źródło: PZN / informacja własna

 

Dodaj komentarz