You are currently viewing Czesi i Finowie podali składy na inaugurację LGP we Francji
Jakub Janda (fot. Bartosz Leja)

Czesi i Finowie podali składy na inaugurację LGP we Francji

- Czesi i Finowie podali składy na inaugurację LGP we FrancjiNa starcie żeńskiej i męskiej inauguracji cyklu FIS Grand Prix we francuskim Courchevel pojawią się także reprezentanci Finlandii oraz Czech. Na skoczniach kompleksu Tremplin au Praz (K-90 i K-130) poskaczą m.in. doświadczony triumfator Turnieju Czterech Skoczni, Jakub Janda, a także wicemistrz świata z Sapporo, Harri Olli. 

 

Finowie i Finka

8H7A0645 300x199 - Czesi i Finowie podali składy na inaugurację LGP we Francji
Harri Olli, fot. Julia Piątkowska

We Francji pojawi się trzyosobowa reprezentacja Suomi. W konkursie mężczyzn wezmą udział Harri Olli oraz Ville Larinto, natomiast w zmaganiach żeńskich na starcie będzie Julia Kykkaenen. Przed rokiem z tej trójki punktowała tylko fińska skoczkini, która zajęła 20. lokatę. W rywalizacji mężczyzn najlepszymi podopiecznymi ówczesnego trenera Jani Klingi byli Jarkko Maeaettae i Lauri Asikainen (odpowiednio 7. i 12. miejsce). Olli i Larinto pod wodzą nowego szkoleniowca, Andreasa Mittera, z pewnością będą chcieli poprawić te rezultaty.

Dodajmy, że w całym cyklu LGP 2015 Kykkaenen wśród pań plasowała się na 15. pozycji, a Olli i Larinto wśród panów zajęli ostatecznie 39. i 53. miejsce.

 

Czesi bez lidera w Courchevel

Polasek Viktor CoC.Wisla .2015 fot.Julia .Piatkowska 300x199 - Czesi i Finowie podali składy na inaugurację LGP we Francji
Viktor Polasek, fot. Julia Piątkowska

Męska reprezentacja naszych południowych sąsiadów zaprezentuje się we Francji bez swojego najlepszego zawodnika minionej zimy, Romana Koudelki. Trener Richard Schallert postanowił dać szansę czterem innym skoczkom - skład jest mieszanką młodości i doświadczenia. Do Courchevel udadzą się: Jakub Janda, Lukas Hlava, Cestmir Kozisek i Viktor Polasek. Szczególne nadzieje wiąże się z tym ostatnim - niespełna 19-letni zawodnik z Nowego Miasta na Morawach świetnie zainaugurował cykl Letniego Pucharu Kontynentalnego zajmując w Kranju 5. lokatę. Dodajmy, że zeszłorocznymi startami w Courchevel Czesi ustawili sobie poprzeczkę dość wysoko - Hlava był 6., a Janda 8. W klasyfikacji generalnej LGP 2015 ci sami skoczkowie zajęli odpowiednio 21. oraz 30. pozycję.

Na starcie w konkursie kobiet pojawią się także 4 czeskie skoczkinie. Będą to: Barbora Blazkova, Zdenka Pesatova, Michaela Rajnochova i Jana Mrakotova, które zmierzą się z rywalkami na 96-metrowym obiekcie. Już od kilku dni Czeszki trenowały w austriackim Ramsau, przygotowując się do inauguracji LGP. Przed rokiem zawodniczki zza naszej południowej granicy we Francji nie startowały.

 

źródło: czech-ski.com / Facebook.com/FinnishSkiJumpers

 

Dodaj komentarz