You are currently viewing Norwegowie w rezerwowym składzie na LGP w Courchevel, wraca Velta

Norwegowie w rezerwowym składzie na LGP w Courchevel, wraca Velta

17388 708071685967806 5944853507214916955 n - Norwegowie w rezerwowym składzie na LGP w Courchevel, wraca VeltaJuż w najbliższą sobotę we francuskim Courchevel zainaugurowany zostanie cykl Letniej Grand Prix. Na starcie zawodów pojawi się także reprezentacja Norwegii, jednak w nominowanej czwórce nie znajdą się najmocniejsi skoczkowie z Kraju Wikingów. Powodem absencji Kennetha Gangnesa i Daniela-Andre Tande są kontuzje.

 

Mimo iż Norwegowie posiadają 7-osobową kwotę startową na pierwszy period sezonu 2016/2017, we Francji podczas zawodów LGP pojawią się w nieco mniej licznym składzie. Na Tremplin au Praz HS-132 zaprezentują się skoczkowie kadry B:

  • Rune Velta (38. miejsce w LGP 2015),
  • Joacim Oedegaard Bjoereng (69. miejsce w LGP 2015),
  • Robert Johansson (nieklasyfikowany),
  • Halvor Egner Granerud (nieklasyfikowany).

Tym samym pierwszy etap FIS Grand Prix odpuszczą najmocniejsze punkty norweskiej drużyny minionej zimy - Kenneth Gangnes, Johann Andre Forfang, Daniel-Andre Tande i Anders Fannemel. Wśród tej czwórki z kontuzjami zmagają się Gangnes i Tande.

Zawodnicy z kraju Wikingów, którzy udadzą się do Courchevel są podopiecznymi trenera Thomasa Lobbena. - To będzie interesujące, zobaczyć gdzie jesteśmy w porównaniu do konkurencji. Początkowi sezonu, kiedy są testowane nowe przepisy, zawsze towarzyszą wielkie emocje - mówi szkoleniowiec i dodaje: - Cała czwórka ma w planach więcej startów w Letniej Grand Prix tego lata, może także dostać szansę w zimowym Pucharze Świata.

Co ciekawe, jako lidera drużyny Lobben wymienia nie mistrza świata Rune Veltę, a Roberta Johanssona, który niedawno wraz z Andersem Fannemelem triumfował w zawodach o tytuł "Króla skoczni" w Oslo-Midtstuen. - Robert zrobił na nas duże wrażenie już przed rozpoczęciem sezonu - przyznał trener.

W zeszłym roku w Courchevel reprezentanci Norwegii nie zachwycali. Najwyżej uplasował się Fannemel (10. miejsce), a Forfang, Velta i Gangnes wylądowali poza finałową trzydziestką. Dodajmy jednak, że Gangnes był rewelacją całego cyklu LGP 2015, w którym zajął drugą lokatę. Tym razem jednak, będą go musieli zastąpić koledzy z norweskiej kadry B.

Pełny program FIS Grand Prix Courchevel 2016 >>>

 

źródło: skiforbundet.no

 

Dodaj komentarz