You are currently viewing Już jutro uroczyste wręczenie numerów startowych

Już jutro uroczyste wręczenie numerów startowych

DSC08361 - Już jutro uroczyste wręczenie numerów startowychWzorem lat ubiegłych, po czwartkowych kwalifikacjach odbędzie się uroczyste wręczenie numerów startowych zawodnikom FIS Grand Prix Wisła 2016. Na scenie zagości dziesięciu najlepszych skoczków narciarskich w klasyfikacji generalnej cyklu biorących udział w drugich tego lata zawodach FIS Grand Prix. Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny.

 
W czwartkowy wieczór na wiślańskim rynku zobaczymy aż dwóch reprezentantów Polski. Pierwszy z nich to Maciej Kot, który w miniony weekend triumfował w konkursie w Courchevel. Drugim z biało-czerwonych będzie dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi oraz wicelider cyklu - Kamil Stoch.  Ceremonia wręczenia numerów startowych rozpocznie się o godzinie 19:00 na małej scenie w centrum Wisły. Na początku tego wydarzenia kibice zgromadzeni na wiślańskim rynku zobaczą występ Zespołu Regionalnego Wisła z Wisły. Najlepsi skoczkowie cyklu FIS Grand Prix będą opuszczali scenę w rytmach kapeli góralskiej. Po ceremonii odbędzie się także koncert zespołu Akord, który przez ponad godzinę będzie umilał wieczór zgromadzonym kibicom.

Z czołowej „10” zawodników FIS Grand Prix zabraknie tylko Austriaka Clemensa Aignera. W ceremonii wręczenia numerów startowych wezmą udział: Maciej Kot, Kamil Stoch, Austriacy Stefan Kraft i Michael Hayboeck, Japończyk Ryoyu Kobayashi, Szwajcar Gregor Deschwanden, reprezentanci Niemiec Andreas Wellinger i Andreas Wank, Czech Jakub Janda oraz Słoweniec Jaka Hvala.

Wcześniej, o godzinie 16:00, na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince rozpocznie się oficjalny trening, natomiast o 18:00 rozegrane zostaną kwalifikacje do sobotniego konkursu indywidualnego.

Wstęp na ceremonię jest bezpłatny.

 

źródło: Anna Karczewska / PZN

 

Dodaj komentarz