You are currently viewing Horngacher zadowolony z Kota, znamy polski skład na Hinterzarten i Einsiedeln

Horngacher zadowolony z Kota, znamy polski skład na Hinterzarten i Einsiedeln

Horngacher Stefan Zakopane.2016 2 fot.Alicja.Kosman - Horngacher zadowolony z Kota, znamy polski skład na Hinterzarten i EinsiedelnTuż po sobotnim konkursie FIS Grand Prix w Wiśle Malince trener Stefan Horngacher skomentował występ swoich podopiecznych, wśród których szczególnie pochwalił dzisiejszego triumfatora, Macieja Kota. Austriak podał także skład biało-czerwonej reprezentacji na następne zawody cyklu w Hinterzarten i Einsiedeln. 

 
Kot Maciej LGP.Wisla .2016.podium fot.Bartosz.Leja  300x199 - Horngacher zadowolony z Kota, znamy polski skład na Hinterzarten i Einsiedeln
Maciej Kot, fot. Julia Piątkowska

Horngacher pozytywnie skomentował występ polskich skoczków podczas całego weekendu w Wiśle. - Treningi i konkurs drużynowy były w porządku, ale też niezbyt specjalne. Dzisiejsze skoki Maćka Kota były już jednak wyjątkowe. Teraz jest on w stanie poprawiać swój poziom w trakcie konkursów. Jego skoki były znacznie bliższe perfekcji. Miło było to zobaczyć - powiedział, a zapytany o plastron lidera cyklu LGP odparł: - Nie wiemy czy Maciek utrzyma żółtą koszulkę lidera. Jest to zależne od dwóch następnych konkursów. Do Japonii i Rosji nie pojedzie, uda się tam inna mniejsza grupa. Ponownie Kot wystartuje w Hinzenbach i Klingenthal.

Szkoleniowiec opowiedział też o dalszych letnich planach startowych swoich podopiecznych. - Teraz udajemy się do Hinterzarten tym samym składem, jakim byliśmy w Courchevel. Musimy myśleć o kwotach startowych. Rozmawiałem z Janem Ziobrą, który skakał dziś bardzo dobrze, ale plan dla niego jest nieco inny, bardziej indywidualny. Chciałbym, aby przygotował się on dobrze do zimy - przyznał Horngacher.

 

Skład Polaków na zawody w Hinterzarten i Einsiedeln:

  • Maciej Kot (1. miejsce w LGP 2016),
  • Kamil Stoch (2. miejsce w LGP 2016),
  • Klemens Murańka (23. miejsce w LGP 2016),
  • Jakub Wolny (25. miejsce w LGP 2016),
  • Piotr Żyła (27. miejsce w LGP 2016),
  • Dawid Kubacki (34. miejsce w LGP 2016).
 

informacja własna

 

Dodaj komentarz