You are currently viewing Dwóch Finów i dwóch Włochów wystartuje w Hinterzarten

Dwóch Finów i dwóch Włochów wystartuje w Hinterzarten

Bresadola Davide FIS.Cup .Szczyrk.winner.2016 fot.Julia .Piatkowska - Dwóch Finów i dwóch Włochów wystartuje w HinterzartenKiedy na początku tego sezonu Łukasz Kruczek obejmował reprezentację Italii, wydawało się, że będzie potrzebował sporo czasu, aby pomóc włoskim skoczkom w wyjściu z kryzysu. Konkretne efekty nowego treningu przyszły jednak zaskakująco szybko. Po sukcesach podczas FIS Cup w Szczyrku jego podopieczni wezmą udział w LGP w Hinterzarten.

 

Kruczek bierze podopiecznych na LGP

DSC 0289 - Dwóch Finów i dwóch Włochów wystartuje w Hinterzarten
Sebastian Colloredo, fot. Bartosz Leja

Jeszcze w Szczyrku trener Łukasz Kruczek mówił, że włoscy skoczkowie raczej odpuszczą pierwsze etapy cyklu FIS Grand Prix. Na skoczni Skalite HS-106 dwukrotnie triumfował wówczas Davide Bresadola, na podium uplasował się także Sebastian Colloredo. Po tak udanych startach, a także satysfakcjonujących treningach 40-letni szkoleniowiec zmienił nieco plany. Wraz z wymienioną najmocniejszą dwójką wyruszył dziś do Hinterzarten, aby w ramach testu zmierzyć się z aktualną światową czołówką. Dodajmy, że obaj zawodnicy mają już za sobą także solidne rezultaty uzyskane w inauguracji tegorocznego Letniego Pucharu Kontynentalnego w Kranju. Bresadola był 14. i 15., a Colloredo 11. oraz 18. Ten drugi ma na swoim koncie także wygraną w konkursie FIS Cup w Villach.

Przypomnijmy, że przed rokiem Włosi w Szwarcwaldzie nie startowali.

 

Finowie ponownie w dwójkę w LGP

Reprezentacja Finlandii podobnie jak Włosi w Hinterzarten wykorzystają pełną, dwuosobową kwotę startową. Po wiślańskich zawodach, na których w związku z rywalizacją drużynową pojawiło się czterech reprezentantów Suomi, trener Andreas Mitter postanowił, że przerwa w startach przyda się Harriemu Olliemu i Lauri Asikainenowi. W Niemczech poskaczą zatem:

  • Ville Larinto (39. miejsce w LGP 2016),
  • Jarkko Maeaettae (nieklasyfikowany).

Warto dodać, że w czasie zeszłorocznej rywalizacji w Hinterzarten najlepszy z Finów był Maeaettae, który zajął wysoką, 13. pozycję.

 

Pełny program LGP w Hinterzarten oraz składy poszczególnych kadr >>>

 

informacja własna

 

Dodaj komentarz