You are currently viewing Nicholas Alexander żegna się ze skokami!

Nicholas Alexander żegna się ze skokami!

Po nieoczekiwanym zakończeniu kariery przez Rune Veltę do grona skoczków, którzy postanowili odwiesić narty na przysłowiowy kołek, dołączył Amerykanin Nicholas Alexander. Swoją decyzję ogłosił za pośrednictwem oficjalnego profilu na Facebooku, a jako jej powody podał brak postępów. – To czas na zmiany – mówi były skoczek mający już plany na przyszłość.

 

 – Wielu z Was może zastanawiać się, jakie mam plany oraz dlaczego nie ma mnie na listach startowych tego lata. Czas na małą aktualizację. Wycofałem się ze skoków jako sportu – przyznał wprost amerykański skoczek, dodając: – Wiele elementów skłoniło mnie do tej decyzji, ale przede wszystkim to, że nie byłem zadowolony z kierunku,  w którym podążałem. Progres, na który tak ciężko pracowałem, nie nadchodził. Przyszedł czas na zmiany.

Co ciekawe, Nicholas Alexander już teraz zadbał o swoją przyszłość i od lipca zaczął nową pracę, niezwiązaną ze sportem. – Przyjąłem propozycję pracy w Dartmouth Medical Centre w Lebanon. Zacząłem już w maju na pół etatu, a od lipca pracuję na pełen etat. Moja rola polega na naprawianiu zepsutego bądź źle funkcjonującego szpitalnego sprzętu. Praca jest wyzwaniem, ale sprawia mi wiele radości – tak swoje najbliższe plany opisał na oficjalnej stronie na Facebooku.

Nie zabrakło także miejsca dla podziękowań. – Było wiele osób, które wspierały mnie podczas mojej drogi osiągania celów w skokach narciarskich, wierzyły we mnie i w to, co robiłem. Dziękuję za wszystko, co dla mnie zrobiliście, nie byłbym w stanie dokonać tego wszystkiego, czego dokonałem, ani rywalizować w konkursach bez Waszej pomocy – zakończył 27-latek urodzony w Brattleboro.

Alexander zadebiutował w Pucharze Świata 21 marca 2009 r. podczas drużynowego konkursu w Planicy, a w całej swojej karierze zdobył jedynie 4 pucharowe punkty (27. miejsce w Willingen w sezonie 2014/2015). W styczniu 2013 roku stanął na najniższym stopniu podium zawodów Pucharu Kontynentalnego w Titisee-Neustadt. W świecie skoków narciarskich znany jest przede wszystkim z kontuzji kolana, której nabawił się po upadku w czasie konkursu drużyn mieszanych na mistrzostwach świata w Falun. Uszkodzone więzadła krzyżowe i łąkotka spowodowały 8-miesięczną przerwę od konkursów. Ostatnimi zmaganiami, w których Amerykanin wziął udział, była marcowa rywalizacja w Planicy, w której zajął 54. lokatę, a z drużyną 8. miejsce.

 

źródło: Facebook / Nick Alexander

 

Dodaj komentarz