You are currently viewing Koniec niepewności pod Giewontem, znamy wykonawcę robót na Wielkiej Krokwi!

Koniec niepewności pod Giewontem, znamy wykonawcę robót na Wielkiej Krokwi!

Wielka Krokiew Zakopane 2015 fot.B.Leja  - Koniec niepewności pod Giewontem, znamy wykonawcę robót na Wielkiej Krokwi!Czas odetchnąć.  Po dwóch miesiącach, kiedy to ważyły się losy modernizacji zakopiańskiego obiektu im. Stanisława Marusarza, unieważniane przetargi na wykonanie robót budowlanych stały się historią. Centralny Ośrodek Sportu dokonał wyboru najkorzystniejszej oferty, decydując, że inwestycję na Wielkiej Krokwi przeprowadzi przedsiębiorstwo NOWATOR sp. z.o.o.

 

Kiedy z Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem dochodziły informacje o kolejnych przetargach mających wyłonić wykonawcę modernizacji obiektu w stolicy Tatr, które zostały unieważnione z powodów finansowych, każdy kibic skoków narciarskich w Polsce zastanawiał się, jaki los czeka skocznię im. Stanisława Marusarza. Dziś już wiadomo, że prace remontowe w końcu ruszą.

Zakopane Wielka.Krokiew B.Leja 300x200 - Koniec niepewności pod Giewontem, znamy wykonawcę robót na Wielkiej Krokwi!
Wielka Krokiew, fot. Bartosz Leja

Problemy z wyłonieniem wykonawcy inwestycji pod Giewontem zaczęły się w maju, gdy z powodów finansowych został unieważniony pierwszy przetarg. Rozmowy oraz kolejne dwie procedury konkursowe nie przyniosły pozytywnego rezultatu, co oznaczało kolejne opóźnienia w rozpoczęciu remontu Wielkiej Krokwi. Został ogłoszony kolejny przetarg, a termin składania propozycji przez potencjalnych wykonawców upłynął 30 lipca 2016 roku. Centralny Ośrodek Sportu w Zakopanem, po przeanalizowaniu czterech ofert, dokonał wyboru najkorzystniejszego projektu robót budowlanych na obiekcie im. Stanisława Marusarza. Przy wyborze wykonawcy kluczową rolę odgrywały cena oferty brutto oraz okres udzielonej gwarancji na przedmiot zamówienia.

W zawiadomieniu opublikowanym przez Centralny Ośrodek Sportu dotyczącym wyboru najkorzystniejszej oferty czytamy, że w trybie przetargu nieograniczonego na ”Rozbudowę skoczni narciarskiej Wielka Krokiew im. Stanisława Marusarza wraz z infrastrukturą towarzyszącą w Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem” wybrano ofertę złożoną przez NOWATOR Sp. z.o.o.

Według wybranego wykonawcy cena za wykonanie inwestycji na zakopiańskim obiekcie wyniesie 3.995.300,00zł, a okres gwarancji to 6 lat.

Zakopane Wielka.Krokiew.rozbieg Puchar.Solidarnosci.2012 fot.Bartosz.Leja  300x200 - Koniec niepewności pod Giewontem, znamy wykonawcę robót na Wielkiej Krokwi!
Rozbieg Wielkiej rokwi, fot. Bartosz Leja

Postanowiono, że prace modernizacyjne będą przeprowadzone w dwóch etapach. Pierwszym krokiem prac na Wielkiej Krokwi będzie modyfikacja  najazdu i progu  oraz zainstalowani torów lodowych. Drugi etap, który planowany jest na 2017 rok, zakłada poprawienie buli i założenie nowego igelitu. Umowa z wykonawcą powinna zostać podpisana w przyszłym tygodniu, kiedy firma wpłaci zaliczkę, a prace zaczną się najszybciej jak to możliwe. Według wstępnych informacji,  całkowita przebudowa zakopiańskiego obiektu  ma umożliwić  skoki w granicach 150 metrów.

Uważam, że w ciągu 2–2,5 miesiąca prace powinny zostać zakończone. Zatem nie ma żadnego zagrożenia dla Pucharu Świata w styczniu 2017 roku. Po zakończeniu przebudowy przyjadą do nas oficjale FIS, aby wydać licencję na kolejne lata – przyznał w wywiadzie dla Gazety Krakowskiej Grzegorz Kotowicz, dyrektor COS w Szczyrku, który odpowiada za modernizację Wielkiej Krokwi.

 

Pełny tekst zawiadomienia Centralnego Ośrodka Sportu >>>

 

źródło: bip.cos.pl / Gazeta Krakowska

 

Dodaj komentarz