You are currently viewing LGP Einsiedeln: Vincent Descombes Sevoie wygrywa kwalifikacje, dalekie skoki Polaków!

LGP Einsiedeln: Vincent Descombes Sevoie wygrywa kwalifikacje, dalekie skoki Polaków!

Descombes Sevoie Vincent LGP.Wisla .2013 fot.Bartosz.Leja  - LGP Einsiedeln: Vincent Descombes Sevoie wygrywa kwalifikacje, dalekie skoki Polaków!Vincent Descombes Sevoie okazał się najlepszy w rundzie kwalifikacyjnej przed jutrzejszym konkursem na skoczni im. Andreasa Kuttela. Za nim znaleźli się Jakub Wolny oraz Phillipp Aschenwald. Dalekimi skokami zachwycili Polacy, w komplecie awansując do konkursu. O dużym pechu może mówić Tom Hilde, który został zdyskwalifikowany za nieprzepisowy kombinezon.

 

Wolny Jakub LGP.Wisla .2016 fot.Julia .Piatkowska 300x199 - LGP Einsiedeln: Vincent Descombes Sevoie wygrywa kwalifikacje, dalekie skoki Polaków!
Jakub Wolny, fot. Julia Piątkowska

Pierwotnie na czele stawki znajdował się Tom Hilde, który z 14. belki startowej uzyskał 116 metrów, jednak ostatecznie, po dyskwalifikacji, zwycięstwo w kwalifikacjach wpadło w ręce Francuza, Vincenta Descombes-Sevoie. Tuż za nim, ze stratą zaledwie 0.2 punktu, znalazł się podopieczny Stefana Horngachera, Jakub Wolny, który z 14. pozycji najazdowej uzyskał 113,5 metra, a czołową trójkę uzupełnił skoczek Heinza Kuttina, Phillipp Aschenwald (116,5 metra / 15. belka).

Tuż za wirtualnym podium wylądował Klemens Murańka, który poszybował na 112. metr, a czołową szóstkę uzupełnili Richard Freitag i Manuel Poppinger, tracąc do Polaka odpowiednio 0.2 i 0.4 punktu. Pierwszy zdołał doskoczyć do linii wyznaczającej 111. metr, a drugi osiągnął w swojej próbie trzy metry więcej.

dsc05857 300x199 - LGP Einsiedeln: Vincent Descombes Sevoie wygrywa kwalifikacje, dalekie skoki Polaków!
Simon Ammann, fot. Bartosz Leja

W czołowej dziesiątce znalazło się jeszcze miejsce dla dwóch Szwajcarów, Norwega i Niemca. Tradycyjnie już daleko poszybował Simon Ammann (114,5 metra), ale niskie noty za styl spowodowały, że musiał zadowolić się 10. lokatą. Wyprzedził go nie tylko kolega z drużyny, Gregor Deschwanden (111,0 metrów / 8. miejsce), ale i Stephan Leyhe (112,5 metra / 9 . miejsce) oraz szósty Halvor Egner Granerud. Jego odległość wynosiła 114,5 metra.

Kubacki Dawid Memorial.Szczyrk.2015 fot.Julia .Piatkowska 300x200 - LGP Einsiedeln: Vincent Descombes Sevoie wygrywa kwalifikacje, dalekie skoki Polaków!
Dawid Kubacki, fot. Julia Piątkowska

Pozostali Polacy w komplecie awansowali do jutrzejszej rywalizacji. Najwyżej, na 13. lokacie, znalazł się Piotr Żyła. Wiślanin z 15. belki poszybował na 112. metr. Fenomenalnym, najdłuższym w całej rundzie skokiem popisał się Dawid Kubacki, jednak niskie noty za styl i korzystny wiatr spowodowały, że skoczek z Szaflar nie był w stanie wyprzedzić rywali i zajął 15. lokatę. Spośród zawodników, którzy kwalifikację do zawodów mieli zapewnioną, najlepszą odległość zapisał na swoim koncie Kamil Stoch – 115,5 metra z 15. platformy. Dwa metry bliżej skoczyli Maciej Kot (15. belka) i Michael Hayboeck, a 114 metrów zaliczył Stefan Kraft.

Skoczkowie oddawali swoje próby z 14. i 15. belki startowej przy opadach deszczu i zmiennym wietrze. Obok Toma Hilde niepocieszony może być Domen Prevc, który nie awansował do konkursu, a do tej sztuki brakowało mu... 0.4 punktu.

Wyniki:

 

zawodnik

kraj

belka

skok

punkty

status