You are currently viewing Konrad Janota: „Ciężko jest dogonić resztę, pojawia się dużo myśli” (Behind the Sport)

Konrad Janota: „Ciężko jest dogonić resztę, pojawia się dużo myśli” (Behind the Sport)

Janota Konrad Behind.the .Sport 2 fot.Martyna.Osuchowska - Konrad Janota: "Ciężko jest dogonić resztę, pojawia się dużo myśli" (Behind the Sport)Zastanawialiście się kiedyś, jak wyglądają realia życia skoczka narciarskiego? Choć nie jest ono usłane różami, zaczyna się prozaicznie – od pasji. Tak było też w przypadku Konrada Janoty, który w wywiadzie udzielonym „Behind the Sport” opowiedział o blaskach i cieniach skoków narciarskich oraz pasji związanej z innym przejawem latania.

 

Behind the Sport: Dotychczas występowałeś w zawodach niższej rangi, czy czujesz, że nadszedł czas, by spróbować swoich sił w konkursach bardziej prestiżowych, ale i bardziej stresujących?

Konrad Janota: Myślę, że każde zawody są ważne. Żeby startować w zmaganiach wyższej rangi, trzeba najpierw pokazać się z dobrej strony na zawodach krajowych. Jeśli chodzi o mój wiek, to już dawno powinien nastąpić ten czas, ale w sporcie bywa różnie, niektórzy potrzebują włożenia dużo więcej wysiłku, żeby coś osiągnąć, a innym przychodzi to znacznie łatwiej.

 
Janota Konrad Behind.the .Sport fot.Martyna.Osuchowska 300x200 - Konrad Janota: "Ciężko jest dogonić resztę, pojawia się dużo myśli" (Behind the Sport)
Konrad Janota, fot. Behind the Sport / Martyna Osuchowska

Nie ma co się oszukiwać, tacy jak Ty nie mają łatwego życia, część treningów na własną rękę, brak wsparcia z klubu, typowe poza kadrowe życie skoczka, mimo tego się nie poddajesz. Co daje Ci tak dużą motywację do skakania?

Lubię po prostu skakać, jak się to robi już od dłuższego czasu, to nie da się tak z dnia na dzień z tym skończyć. Czasem, gdy wyjdą mi fajne skoki, to się chce skakać. Chociaż pojawia się dużo myśli, żeby z tym skończyć, ponieważ ciężko jest dogonić resztę, jeśli większość treningów wykonuje się samemu w domu. Trener jednak powinien być przy zawodniku i przyglądać się, czy ćwiczenia są wykonywane poprawnie.

 

Mimo miłości do skoków na pewno miałeś chwile zwątpienia. Myślałeś kiedyś o tym, żeby definitywnie zakończyć karierę?

Tak, w tym roku. Zawiesiłem karierę. Do tego doszedł niedawno upadek na skoczni, w wyniku którego doszło do uszkodzenia kolana, i muszę zrobić najprawdopodobniej dłuższą przerwę, a jak będzie to coś poważnego, to może być to koniec mojego skakania.

 

W jednej z naszych rozmów wspomniałeś, że oprócz skakania interesujesz się lotnictwem. Kiedy pojawiły się te zainteresowania i co je zrodziło?

Kiedyś marzyłem, żeby zostać pilotem, ale to tylko dziecięce marzenia. W końcu doszło do tego, że zacząłem skakać na nartach, gdzie też jest moment lotu. Już od dzieciństwa miałem takie zainteresowania. Teraz pozostały mi tylko filmy o Awiatorach.

 

Więcej o narciarskich realiach i pasjach Konrada Janoty przeczytacie w wywiadzie na Behind the Sport, tam też sesja fotograficzna z 21-letnim skoczkiem „Sokoła” Szczyrk >>>

 

Już niebawem na SkokiPolska.pl także informacje dotyczące aktualnej sytuacji kontuzjowanego Konrada Janoty.

 

źródło: Behind-the-Sport.com

 

Dodaj komentarz