You are currently viewing Stefan Horngacher dla SP: „W Lahti chcemy walczyć o medale” (WIDEO)

Stefan Horngacher dla SP: „W Lahti chcemy walczyć o medale” (WIDEO)

Horngacher Stefan Wisla.trening.2016 fot.Bartosz.Leja  - Stefan Horngacher dla SP: "W Lahti chcemy walczyć o medale" (WIDEO)Przez cały miniony tydzień polscy skoczkowie skupili się na treningach na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle Malince. W zgrupowaniu wzięli udział reprezentanci kadry narodowej A trenowanej przez Stefana Horngachera. Austriak opowiedział nam m.in. o etapie przygotowań do sezonu zimowego, a także wsparciu, które dostaje od Adama Małysza.

 

Mieliśmy trochę dłuższą przerwę, około dwóch tygodni bez skakania. Zawsze wtedy jest trudniej ponownie znaleźć odpowiednie czucie, ale na tę chwilę było może nie perfekcyjnie, ale w porządku – przyznał 46-letni szkoleniowiec. 

8H7A6948 - Stefan Horngacher dla SP: "W Lahti chcemy walczyć o medale" (WIDEO)
Jakub Wolny, fot. Julia Piątkowska

W zgrupowaniu na dużej skoczni w Wiśle wzięli udział: Kamil Stoch, Maciej Kot, Piotr Żyła, Stefan Hula, Andrzej Stękała, Klemens Murańka oraz Jakub Wolny. – Nie mam w grupie ulubionych zawodników, staram się każdego z nich doprowadzić do granic jego możliwości. Nie jest łatwo powiedzieć, kto wykonał największy, a kto najmniejszy progres. Można jednak przyznać, że Kuba Wolny zrobił duży krok naprzód – powiedział Horngacher zapytany o postępy, które wykonują jego podopieczni.

Jak się okazuje, po kilku miesiącach spędzonych na stanowisku głównego trenera polskich skoczków, Austriak jest pełen optymizmu. – Pracuje mi się tu bardzo dobrze. Atmosfera jest bardzo przyjemna, mamy przy tym sporo radości, ale jednocześnie jesteśmy odpowiednio skoncentrowani na ważnych kwestiach. Kiedy trwa trening, wszyscy są skupieni. Poza treningami chłopcy też razem współpracują, podobnie trenerzy – zapewnił.

8H7A6991 - Stefan Horngacher dla SP: "W Lahti chcemy walczyć o medale" (WIDEO)
Apoloniusz Tajner i polski sztab szkoleniowy, fot. Julia Piątkowska

Podczas treningów kadrowiczów w Wiśle, na skoczni swojego imienia pojawił się kilkukrotnie sam Adam Małysz. – Adam był tutaj, aby nas odwiedzić i trochę porozmawiać. Pomógł nam także przy naszym systemie analizy skoków na kamerach wideo. To bardzo miłe, że Adam tu przychodzi, pomaga i patrzy co robimy. Przekazuje nam także informacje – zdradził Horngacher, a zapytany o ewentualną bliższą współpracę kadry z „Orłem z Wisły”, odparł: – Nie jest to zależne ode mnie, tylko od Adama i Polskiego Związku Narciarskiego. Według mnie było dobrze mieć go w sztabie.

Trener polskich skoczków poproszony został przez nas także o wybiegnięcie w przyszłość i określenie priorytetów związanych z sezonem zimowym. – To jasne, że najważniejsze konkursy odbędą się podczas Mistrzostw Świata, na drugim miejscu jest Turniej Czterech Skoczni, a na trzecim klasyfikacje generalne Pucharu Świata – indywidualna i drużynowa. Mamy konkretne cele, chcemy być oczywiście w czołowej trójce i walczyć o medale w Lahti, w przeciwnym razie bylibyśmy na niewłaściwej drodze. Zimą jednak zobaczymy jak będzie – stwierdził, a zapytany o to czy istnieją skuteczne metody na poradzenie sobie z kapryśnymi pod względem pogody skoczniami w Lahti, powiedział ze śmiechem: – Tak, trzeba modlić się o dobry wiatr. Skocznie w Lahti nie są aż tak nietypowe, to może trochę kwestia myślenia. Dla każdego są one takie same. Trzeba po prostu skakać dobrze, wykonać wszystko perfekcyjnie, wtedy jest duża szansa na zwycięstwo.

 

 

informacja własna

 

Dodaj komentarz