You are currently viewing Manuel Poppinger poważnie kontuzjowany, dłuższa przerwa Austriaka

Manuel Poppinger poważnie kontuzjowany, dłuższa przerwa Austriaka

Poppinger Manuel WC.Innsbruck.2014 fot.Julia .Piatkowska - Manuel Poppinger poważnie kontuzjowany, dłuższa przerwa AustriakaZgrupowanie austriackiej kadry narodowej w Villach oraz Planicy nieszczęśliwie skończyło się dla Manuela Poppingera. Podczas środowego treningu w Słowenii 27-latek doznał urazu lewego kolana. Dzisiaj poddał się badaniu w prywatnej klinice pod Innsbruckiem, gdzie zdiagnozowano zerwanie przedniego więzadła krzyżowego.

 

Po rezonansie magnetycznym, który wykazał częstą wśród skoczków kontuzję więzadła w kolanie, Tyrolczyk został natychmiast zoperowany. Fizjoterapeuta austriackiej kadry narodowej skoczków narciarskich, Klaus Ullmann, okoliczności, w jakich doszło do kontuzji zawodnika, opisał następująco: – Manuel wylądował całkiem zwyczajnie, jednak natychmiast po wylądowaniu zgiął się i upadł. Teraz bardzo szybko przejdziemy do rehabilitacji i z nadzieją będziemy oczekiwać sprawnego i szybkiego procesu gojenia.

Dr Christian Hoser, który operował skoczka, jest zadowolony z zabiegu. – Operacja zakończyła się pozytywnie i przebiegła bez żadnych komplikacji. Zabiegowi poddane zostały przednie więzadło krzyżowe oraz łękotka. Zakładamy, że Manuel w sobotę będzie mógł opuścić klinikę – zapewnił

Zerwanie wiązadeł krzyżowych to prawdziwa zmora dla skoczka narciarskiego. Z kontuzją tą nie tak dawno musiał zmagać się utytułowany rodak Poppingera, Gregor Schlierenzauer. W czerwcu natomiast już po raz trzeci więzadła krzyżowe zerwał Norweg Kenneth Gangnes, trzeci zawodnik minionego sezonu zimowego. Dodajmy, że przerwa związana ze wspomnianą kontuzją trwa zazwyczaj około pół roku. Istnieje zatem spore prawdopodobieństwo, że Poppingera, który ostatnio był jednym z filarów austriackiej drużyny, ominie większa część zimowego sezonu 2016/2017.

 

źródło: oesv.at

 

Dodaj komentarz