You are currently viewing Polacy korzystają z kamer GoPro, Horngacher: „Zobaczymy więcej detali” (FOTO)

Polacy korzystają z kamer GoPro, Horngacher: „Zobaczymy więcej detali” (FOTO)

Trening Polska Wisla.2016 Kamera.GoPro  - Polacy korzystają z kamer GoPro, Horngacher: "Zobaczymy więcej detali" (FOTO)Po zgrupowaniu kadry polskich skoczków sztab szkoleniowy będzie miał dużo materiału do analizy. Podczas treningów na w Wiśle wykorzystano wiele kamer, które pozwoliły na uzyskanie jak największej liczby ujęć. W montaż i obsługę urządzeń aktywnie włączył się Adam Małysz, dzięki któremu firma GoPro udostępniła polskim skoczkom kilka swoich kamer.

 

Jeżdżący w rajdach samochodowych Adam Małysz od dawna korzysta z profesjonalnych kamer sportowych. – Mam takie kamery GoPro, bo gdy startuję w rajdach, to często ich używamy, przypinamy do auta do środka, na zewnątrz, na koło, żeby widzieć zarówno jak samochód się zachowuje oraz jak kierowca. Dzięki temu mamy materiał wideo do porównań i treningu. Tutaj akurat trenerzy wpadli na pomysł, że dobrze byłoby sfilmować skoki, więc chętnie pomogłem. Sfilmowaliśmy treningi i teraz mamy sporo materiału, czeka nas trochę roboty – tłumaczy najbardziej znany mieszkaniec Wisły, który podczas zgrupowania Kadry Narodowej A spędził na treningach wiele godzin, montując w różnych punktach kamery z pomocą sztabu szkoleniowego i pracowników PZN.

Trener Stefan Horngacher nie ukrywa, że analiza to bardzo istotny element pracy w skokach narciarskich. Jesteśmy skupieni na pracy nad najdrobniejszymi szczegółami. Chcemy stawać się coraz lepsi i podnosić nasz poziom. Dlatego też potrzebujemy dużo materiału do analizy, nie tylko z wieży trenerskiej, ale też z innych miejsc skoczni, by widzieć jak poruszają się zawodnicy, zwłaszcza jeśli chodzi o pozycję dojazdową i sylwetkę w locie. Dlatego też zamontowaliśmy na skoczni wiele kamer, by mieć lepszy punkt widzenia i zobaczyć więcej detali. Teraz mamy bardzo dużo materiału do analizy, ale bardzo mnie to cieszy – komentuje szkoleniowiec.

Co może dać materiał nagrany przez kamery? Myślę, że przede wszystkim dokładnie zobaczymy pozycję dojazdową zawodnika, jak prowadzi narty w torach, ugięcie i ułożenie kolan, czy stopy są za szeroko, za wąsko lub centralnie ustawione w torach. W tym ostatnim ułożeniu powinno najlepiej jechać. Pozycja dojazdowa ma później odzwierciedlenie w prędkości na progu – opowiada Adam Małysz. – Zobaczymy też samo wyjście z progu, czy się narty krzyżują, czy nie. Trenerzy zawsze widzą to trochę z boku, a gdy kamera jest centralnie w pozycji zawodnika, to dokładnie widać jaki błąd zawodnik popełnia – dodaje.

 

Fotorelacja:

Trening Polska Wisla.2016 Kamera.GoPro  300x200 - Polacy korzystają z kamer GoPro, Horngacher: "Zobaczymy więcej detali" (FOTO) Trening Polska Wisla.2016 Kamera.GoPro2  300x200 - Polacy korzystają z kamer GoPro, Horngacher: "Zobaczymy więcej detali" (FOTO)
Trening Polska Wisla.2016 Kamera.GoPro3  300x200 - Polacy korzystają z kamer GoPro, Horngacher: "Zobaczymy więcej detali" (FOTO) Trening Polska Wisla.2016 Kamera.GoPro4  300x200 - Polacy korzystają z kamer GoPro, Horngacher: "Zobaczymy więcej detali" (FOTO)
Trening Polska Wisla.2016 Kamera.GoPro5  300x200 - Polacy korzystają z kamer GoPro, Horngacher: "Zobaczymy więcej detali" (FOTO) Trening Polska Wisla.2016 Kamera.GoPro6  300x200 - Polacy korzystają z kamer GoPro, Horngacher: "Zobaczymy więcej detali" (FOTO)
 

Autor komunikatu i zdjęć: Alicja Kosman
Rzecznik prasowy Kadry Narodowej w skokach narciarskich

 

 

Dodaj komentarz