You are currently viewing Znamy składy polskich kadr na LPK w Stams i FIS Cup w Hinterzarten

Znamy składy polskich kadr na LPK w Stams i FIS Cup w Hinterzarten

- Znamy składy polskich kadr na LPK w Stams i FIS Cup w HinterzartenPodczas nadchodzącego weekendu czekają nas kolejne emocje związane z rywalizacją na igelicie. W dniach 17-18 września zawodnicy udadzą się do Austrii i Niemiec, aby walczyć o kolejne punkty do klasyfikacji letnich cyklów konkursów rozgrywanych pod egidą FIS. Na starcie w Letnim Pucharze Kontynentalnym i FIS Cup nie zabraknie reprezentantów Polski.

 

Letni Puchar Kontynentalny w Stams

Kolejnym przystankiem w kalendarzu Letniego Pucharu Kontynentalnego będą dwa konkursy indywidualne, które zostaną rozegrane w austriackim Stams. Decyzją trenera Roberta Matei, podczas rywalizacji w Tyrolu zaprezentuje się siedmiu reprezentantów naszego kraju. Tym samym szkoleniowiec wykorzysta w pełni należną Polsce kwotę startową.

Kukula Artur LOTOS.Cup .2016 fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Znamy składy polskich kadr na LPK w Stams i FIS Cup w Hinterzarten
Artur Kukuła, fot. Julia Piąkowska

Na starcie zawodów nie mogło zabraknąć aktualnego lidera całego cyklu Letniego Pucharu Kontynentalnego i zwycięzcy tej rywalizacji z 2011 roku – Aleksandra Zniszczoła. Oprócz 22-latka szansę walki o kolejne pucharowe punkty podczas konkursów rozgrywanych na Brunnentalschanze (K-105 / HS-115) dostała czwórka zawodników, którzy rywalizowali w miniony weekend w norweskim Lillehammer - Jan Ziobro (3. miejsce w klasyfikacji generalnej), Bartłomiej Kłusek (12. miejsce), Krzysztof Miętus (19. miejsce) oraz Przemysław Kantyka (39. miejsce).  Skład biało-czerwonych uzupełnili Andrzej Stękała oraz wyróżniający się zawodnik trenujący poza kadrami narodowymi - Artur Kukuła. Obaj nie zdobyli jeszcze punktów klasyfikacji generalnej Letniego Pucharu Kontynentalnego w tym sezonie.

Program LPK w Stams:

 • 17 września 2016 r. (sobota):
  • 08:30 - oficjalny trening
  • 10:45 - pierwsza seria konkursowa
 • 18 września 2016 r. (niedziela):
  • 09:00 - seria próbna
  • 10:00 - pierwsza seria konkursowa
 

FIS Cup w Hinterzarten

Rywalizacja narciarskiej ''trzeciej ligi'' w nadchodzący weekend przeniesie się do niemieckiego Hinterzarten, gdzie o kolejne punkty w zawodach FIS Cup 2016/2017 powalczą zarówno kobiety, jaki i mężczyźni. Podczas konkursów na Rothaus-Schanze (K-95 / HS-108) zobaczymy aż dwunastu reprezentantów Polski.

Dominik.Kastelik Pawel.Wasek fot.Bartosz.Leja 300x200 - Znamy składy polskich kadr na LPK w Stams i FIS Cup w Hinterzarten
Dominik Kastelik i Paweł Wąsek, fot. Bartosz Leja

Decyzją trenera Macieja Maciusiaka do Szwarcwaldu uda się aż dziewięciu reprezentantów naszego kraju. W skład biało-czerwonych weszło pięciu zawodników z kadry młodzieżowej – Dominik Kastelik (6. miejsce w klasyfikacji całego cyklu), Paweł Wąsek (18. miejsce), Bartosz Czyż (45. miejsce), Tomasz Pilch (68. miejsce) i pozostający bez punktów Łukasz Bukowski. Skład Polaków uzupełniło czterech skoczków spoza kadry narodowej – Stanisław Biela (15. miejsce), Andrzej Zapotoczny (45. miejsce), Krzysztof Leja (52. miejsce) i Damian Skupień, który podobnie jak Bukowski, nie zdobył jeszcze pucharowych ''oczek'' w  tym sezonie i pozostaje niesklasyfikowany.

W kolejnych zawodach FIS Cup zaprezentują się również nasze skoczkinie, które wystartują w trzyosobowym składzie, na czele  z liderką całego cyklu Kingą Rajdą. Szansę na kolejne pucharowe punkty od trenera Sławomira Hankusa otrzymały także Anna Twardosz (10. miejsce w klasyfikacji generalnej) i Kamila Karpiel (38. miejsce).

Program FIS Cup w Hinterzarten (wszystkie serie kobiet i mężczyzn rozgrywane naprzemiennie):

 • 17 września 2016 r. (sobota):
  • 09:00 - oficjalny trening
  • 16:00 - seria próbna 
  • 18:00 - konkursy indywidualne
 • 18 września 2016 r. (niedziela):
  • 09:00 - seria próbna
  • 11:00 - konkursy indywidualne
 

Oskar Szechnicki, źródło: informacja własna / pzn.pl

 

Dodaj komentarz