You are currently viewing FC Pań Hinterzarten: Niemki zdominowały rywalizację, Rajda najwyżej z Polek
Carina Vogt, fot. Frederik Clasen

FC Pań Hinterzarten: Niemki zdominowały rywalizację, Rajda najwyżej z Polek

IMG 9197 - FC Pań Hinterzarten: Niemki zdominowały rywalizację, Rajda najwyżej z PolekPrzedostatnie konkursy letniej odsłony cyklu FIS Cup mają już za sobą panie. W dwóch konkursach rozegranych w niemieckim Hinterzarten najlepsze skoki oddawały reprezentantki gospodarzy – Carina Vogt oraz Anna Rupprecht. Polskie skoczkinie nie zachwycały – najwyżej klasyfikowana Kinga Rajda plasowała się w drugiej dziesiątce stawki.

 

Triumf mistrzyni świata (1. konkurs)

DSC 0045 300x199 - FC Pań Hinterzarten: Niemki zdominowały rywalizację, Rajda najwyżej z Polek
Kinga Rajda, fot. Bartosz Leja

W pierwszym konkursie rozgrywanym na normalnym obiekcie Rothaus-Schanze (K-95 / HS-108) sprawę zwycięstwa rozegrały między sobą dwie reprezentantki gospodarzy – Carina Vogt i Anna Rupprecht. Lepsza okazała się mistrzyni olimpijska i mistrzyni świata, której do zwycięstwa wystarczyły skoki na 92 i 96,5 metra. Dwa punkty za nią uplasowała się jej młodsza koleżanka, która skoczyła 91 oraz 96,5 metra. Podium ze sporą stratą do Niemek uzupełniła zawodniczka z Rumunii – Daniela Haralambie. Ponadto w czołowej szóstce znalazły się kolejne skoczkinie dopingowane przez lokalną publiczność – Svenja Wuerth, Gianina Ernst i Katharina Althaus.

Najwyżej sklasyfikowaną reprezentantką naszego kraju zgodnie z oczekiwaniami okazała się Kinga Rajda, której skoki na 80,5 oraz 78,5 metra pozwoliły zająć 12. lokatę. Na 15. pozycji zmagania ukończyła Anna Twardosz (74,5 / 79,5 m), a 21. miejsce przypadło Kamili Karpiel (62,5 / 59,0 m).

Pełne wyniki konkursu >>>

 

Niemiecka dominacja w Hinterzarten (2. konkurs)

Rupprecht Anna LGP.Hinterzarten.2013 fot.Stefan.Piwowar 300x200 - FC Pań Hinterzarten: Niemki zdominowały rywalizację, Rajda najwyżej z Polek
Anna Rupprecht, fot. Stefan Piwowar

Drugi konkurs w Szwarcwaldzie jeszcze wyraźniej zdominowały skoczkinie z Niemiec, które zgarnęły całe niedzielne podium. Zwycięstwo wywalczyła Anna Rupprecht (102,5 / 98,0 m), drugie miejsce zajęła Katharina Althaus (99,0 / 97,5 m), a trzecia była Svenja Wuerth (100,0 / 94,0 m). Tuż za podium znalazła się kolejna Niemka, Juliane Seyfart, a w czołowej szóstce zameldowały się ponadto: Daniela Haralambie (Rumunia) i Gianina Ernst (Niemcy).

Na 15. lokacie konkurs ukończyła najlepsza z Polek, Kinga Rajda (81,5 / 80,0 m), a tuż za nią wylądowała kolejna z podopiecznych trenera Sławomira Hankusa, Anna Twardosz (79,0 / 82,0 m). Swój sobotni rezultat poprawiła jedynie Kamila Karpiel, która tym razem zajęła 19. lokatę po skokach na 69,5 oraz 72,5 metra.

Na starcie nie pojawiła się zwyciężczyni sobotniej rywalizacji, Niemka Carina Vogt.

Pełne wyniki konkursu >>>

 

W klasyfikacji generalnej FIS Cup Pań 2016/2017 na czele nadal znajduje się Kinga Rajda z dorobkiem 334 punktów. Na drugiej lokacie znajduje się Daniela Haralambie (285 pkt), a trzecia jest Niemka Henriette Kraus (232 pkt). Kolejne zawody odbędą się 30 września i 1 października w rumuńskim Rasnovie.

Pełna klasyfikacja generalna >>>

 

źródło: ewoxx.com / informacja własna

 

Dodaj komentarz