You are currently viewing Ruka-Kuusamo: Instalacja nowych torów najazdowych zakończona (FOTO)

Ruka-Kuusamo: Instalacja nowych torów najazdowych zakończona (FOTO)

8H7A2256 - Ruka-Kuusamo: Instalacja nowych torów najazdowych zakończona (FOTO)Gdy rywalizacja w letnich cyklach FIS zbliża się ku końcowi, w fińskiej Ruce trwają prace modernizacyjne. Obiekt został wyposażony w nowe tory najazdowe, których montażem zajął się zespół Petera Riedela. Skocznia położona na północ od Kuusamo będzie areną inauguracyjnych konkursów Pucharu Świata w sezonie 2016/2017, zaplanowanych pod koniec listopada.

 

Organizacja zeszłorocznych zawodów na Rukatunturi (K-120 / HS-142) okazała się wielką porażką osób odpowiedzialnych za przygotowanie fińskiego obiektu, którzy nie poradzili sobie z trudnymi warunkami atmosferycznymi. W tym roku komitet organizacyjny ma dołożyć wszelkich starań, aby sytuacja z poprzedniego sezonu nie powtórzyła się, a miasto Kuusamo przeznaczyło kwotę około miliona euro na cele modernizacji obiektu. Przeprowadzone inwestycje mają zapobiec problemom z przeprowadzeniem rywalizacji.

8H7A1832 - Ruka-Kuusamo: Instalacja nowych torów najazdowych zakończona (FOTO)
Skocznia 'Rukatunturi’, fot. Julia Piątkowska

Po ubiegłorocznych problemach z topniejącymi torami najazdowymi na skoczni w Ruce, został zmodernizowany system ich chłodzenia. Inwestycję przeprowadziła firma Peter Riedel Sports Technology, która podobne prace na rozbiegu wykonywała także m.in. w norweskim Trondheim.

– Jest to dla nas kolejne przedsięwzięcie na skandynawskim rynku. Byłem zaskoczony kiedy podczas kongresu FIS w Cancun otrzymałem propozycję przeprowadzenia tej inwestycji w Ruce. Wybór organizatorów padł na jakość i innowacyjność – powiedział Peter Riedel, właściciel firmy, która wykonała zlecenie.

Instalacja nowych torów najazdowych na obiekcie położonym niedaleko Kuusamo zajęła firmie Petera Riedla niespełna trzy tygodnie. Teraz zmodernizowany system chłodzenia czeka tygodniowy test. Prace związane z rozbiegiem skoczni nie są jedyną inwestycją przeprowadzoną na skoczni HS-142. Finowie zwiększają liczbę siatek, które mają chronić zawodników od porywistych podmuchów wiatru, a w przypadku problemów ze śniegiem zmagazynowane zostało 15 tys. metrów sześciennych białego puchu. Organizatorzy zawodów Pucharu Świata z Kraju Świętego Mikołaja postępem prac na skoczni chcą się pochwalić podczas jesiennego meetingu Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS), który odbędzie się w Zurichu, w dniach od 27 września do 1 października.  

Przypomnijmy, że inaugurację sezonu zimowego 2016/2017 zaplanowano w dniach 26-27 listopada.

 

 

 

Oskar Szechnicki, źródło: peter-riedel.info

 

Dodaj komentarz