You are currently viewing Pokal Cockta: Zupancic i Vtic zwyciężają w Kranju, Prevc na podium

Pokal Cockta: Zupancic i Vtic zwyciężają w Kranju, Prevc na podium

8H7A6168 - Pokal Cockta: Zupancic i Vtic zwyciężają w Kranju, Prevc na podiumWe wtorek na skoczni Bauhenk (K-100 / HS-109) w słoweńskim Kranju odbyły się kolejne zawody z cyklu Pokal Cockta. W krajowej rywalizacji nie wzięli udziału zwodnicy kadry narodowej A, którzy kontynuują intensywne przygotowania do sezonu zimowego. W tym czasie na krajowym podwórku najlepsi okazali się: Miran Zupancic oraz Maja Vtic.

W rywalizacji seniorów na najwyższym stopniu podium uplasował się 26-letni Miran Zupancic. Reprezentantowi klubu SK Zagorje do triumfu wystarczyły skoki na 109 i 106 metrów. Na drugiej pozycji ze sporą stratą do starszego kolegi wylądował Anze Lavtizar (105,5 / 103,0 m), a trzecie miejsce zajął przedstawiciel sportowo uzdolnionej rodziny Prevc – Cene (104,0 / 104,0 m). W czołowej szóstce znaleźli się ponadto: Marjan Jelenko, David Krapez i Andraz Modic. O sporym pechu może mówić skaczący najdalej w obu seriach Andraz Pograjc, który zaliczył spadek w klasyfikacji po upadku w drugiej rundzie.

Pełne wyniki >>>

Wśród zawodników do 20 roku życia po zaciętej rywalizacji z wygranej mógł się cieszyć Rok Tarman z klubu ND Ratece Planica, który skoczył 102,5 oraz 105,5 metra i zgromadził 243,4 punktu. Na drugiej pozycji uplasował się Jan Kus (102,0 / 104,5 m; 242,2 pkt), a trzecie miejsce zajął Ziga Jelar (103,0  /103,0 m; 239,8 pkt). Ścisłą czołówkę uzupełnili: Matevz Samec, Blaz Pavlic oraz Nik Fabijan.

IMG 8263 300x199 - Pokal Cockta: Zupancic i Vtic zwyciężają w Kranju, Prevc na podium
Maja Vtic, fot. Frederik Clasen

W najmłodszej kategorii wiekowej (zawodnicy do 18 roku życia) zdecydowanym zwycięzcą okazał się Timi Zajc (103,0 / 103,5 m; 236,2 pkt) reprezentujący klub narciarski z Ljubna. Drugą lokatę wywalczył Kristjan Lesnik (98,5 / 98,0 m; 220,2 pkt), a trzecią Ozbej Jelen (97,5 / 96,5 m; 210,7 pkt). W najlepszej szóstce zameldowali się także: Lovro Vodusek, Lovro Kos i Jost Susnik.

Na starcie Pokal Cockta w Kranju pojawiły się także słoweńskie skoczkinie. W żeńskiej rywalizacji szans rywalkom nie dała doświadczona Maja Vtic reprezentująca klub SK Zabrdje, która oddała skoki na 100,5 i 101,5 metra (228,6 pkt). Drugie miejsce zajęła Spela Rogelj (99,5 / 96,0; 218,9 pkt), a na trzeciej pozycji wylądowały ex aequo Ursa Bogataj (96,0 / 97,5 m; 212,8 pkt) oraz Nika Kriznar (95,5 / 98,0 m; 212,8 pkt).