You are currently viewing Ziobro mówi o sporych rezerwach, Kłusek krytycznie o swoich skokach

Ziobro mówi o sporych rezerwach, Kłusek krytycznie o swoich skokach

Ziobro Jan podium.LPK .Wisla .2016 fot.Julia .Piatkowska - Ziobro mówi o sporych rezerwach, Kłusek krytycznie o swoich skokachPierwszy dzień rywalizacji w Wiśle Malince przyniósł trzecie podium dla Jana Ziobry w letnim sezonie. Po dwóch triumfach w cyklu FIS Cup w fińskim Kuopio, reprezentant polskiej kadry B zajął trzecie miejsce w konkursie Letniego Pucharu Kontynentalnego. Ze swoich prób nie był jednak do końca zadowolony. – Jest kilka błędów i wiele rezerw – zapewnił.

 

Ziobro na podium, ale rezerwy są

Jan Ziobro wydaje się być jednym z najstabilniej skaczących reprezentantów Polski tego lata. Kilkukrotnie włączał się do walki o czołowe lokaty w zawodach FIS Cup oraz Pucharu Kontynentalnego. Tym razem skoki na 126,5 oraz 127 metrów dały mu trzecią pozycję w rywalizacji na skoczni im. Adama Małysza (HS-134) w Wiśle Malince. Podopieczny trenera Roberta Matei widzi jednak w swojej dyspozycji pewne mankamenty.

Ziobro Jan LPK.Wisla .2016 fot.J.Piatkowska 300x200 - Ziobro mówi o sporych rezerwach, Kłusek krytycznie o swoich skokach
Jan Ziobro, fot. Julia Piątkowska

Czasami trzeba ruszyć trochę głową, a czasami trzeba tylko odpocząć, wyjść na skocznię i robić swoje. Takie są skoki, musimy się z tym pogodzić. Jest jeszcze kilka błędów, które muszę poprawić i wiele rezerw, które można wykorzystać i wydobyć z siebie, żeby dobrze skakać Na pewno nie jest to moment, w którym już nic nie jest do zrobienia – zapewnił tuż po konkursie.

25-latek zapytany o szczegóły techniczne, powiedział: – Do poprawy jest pozycja dojazdowa, są momenty w których ta pozycja nie funkcjonuje i nie zawsze jest taka jakbym chciał. Czasami „przebiera mnie na palce”, jak tutaj w pierwszym skoku, a żeby wygrywać zawody trzeba dwa razy dobrze skoczyć. Nie jestem do końca zadowolony, bo przyjąłem sobie jeden cel – żeby dojechać stabilnie. Tego nie udało mi się wykonać. W drugim skoku było lepiej. To są niby drobne błędy, ale przy takim poziomie jak jest teraz wykluczają z tego, aby móc wygrywać.

 

Kłusek niezadowolony ze skoków

Klusek Bartlomiej LPK.Wisla .2016 fot.Julia .Piatkowska 300x199 - Ziobro mówi o sporych rezerwach, Kłusek krytycznie o swoich skokach
Bartłomiej Kłusek, fot. Julia Piątkowska

Drugim polskim skoczkiem w klasyfikacji sobotniego konkursu w Wiśle był Bartłomiej Kłusek, który po dwóch równych skokach na 122,5 metra zajął 16. lokatę. Podobnie jak Ziobro, swoje próby ocenił dość krytycznie. 

Punkty są, ale nie jestem z siebie zadowolony. Mam jeszcze problemy z kierunkiem odbicia, spóźniam skoki i za bardzo otwieram się na progu przez co wytracam prędkość w pierwszej fazie lotu i później nie mam już z czego odlecieć – wymieniał 23-letni zawodnik klubu LKS Klimczok Bystra, jednak po chwili dodał, że praca nad nową techniką trwa: – Przez to lato na pewno się tego uczymy, czasem to wychodzi, czasem nie. Cały czas idziemy jednak w tym kierunku. Myślę, że prędzej czy później będzie to przychodziło dużo łatwiej.

 

Trenerska ocena Roberta Matei

Mateja Robert 2016 fot.Alicja.Kosman.PZN  300x200 - Ziobro mówi o sporych rezerwach, Kłusek krytycznie o swoich skokach
Robert Mateja, fot. Alicja Kosman / PZN

Skoki swoich podopiecznych trenerskim okiem ocenił Robert Mateja. Po tych ostatnich czterech startach jest zdecydowanie lepiej i to cieszy. Aczkolwiek jeszcze nie jest to to, co byśmy chcieli. Takim celem po cichu było wywalczenie tej kwoty, ale jeszcze nic straconego i dalej próbujemy – opowiada polski szkoleniowiec. – U Jaśka Ziobry były w porządku obydwa skoki, a ten drugi był już na takim wysokim, bardzo dobrym poziomie. Bartek Kłusek też lepiej skakał niż ostatnio, także jesteśmy zadowoleni. Olek Zniszczoł [18. miejsce] również konkurs na plus, aczkolwiek stać go na lepsze skoki. Krzysiek Miętus [23. miejsce] także fajnie, bo zrobił kolejne punkty, zresztą ostatnio regularnie punktuje i to wszystko idzie w dobrym kierunku. Natomiast troszkę słabiej Przemek Kantyka [41. miejsce], u którego widać przemęczenie i zniżkę formy – podsumowuje Mateja.

Szansa na kolejne podium w wykonaniu Ziobry i lepszy występ Kłuska oraz pozostałych biało-czerwonych już w niedzielny poranek. Początek drugiego konkursu Pucharu Kontynentalnego w Wiśle Malince już o godz. 9:30.

 

korespondencja z Wisły, Julia Piątkowska /
Anna Karczewska, Marcelina Skubis
Biuro Prasowe Letniego Pucharu Kontynentalnego Wisła 2016

 

Dodaj komentarz