You are currently viewing Kwoty startowe na zimę, Polacy z największym stanem posiadania w PŚ i PK

Kwoty startowe na zimę, Polacy z największym stanem posiadania w PŚ i PK

Ziobro.Jan Wasek.Pawel 2016 kwotystartowe fot.Julia .Piatkowska - Kwoty startowe na zimę, Polacy z największym stanem posiadania w PŚ i PKPo zakończeniu letnich cykli LGP, LPK, FIS Cup, a co za tym idzie, drugiego periodu sezonu 2016/2017, poznaliśmy kwoty startowe, które będą obowiązywać poszczególne reprezentacje zimą. W trzecim periodzie sezonu, który obejmie cztery weekendy Pucharu Świata i dwa weekendy Pucharu Kontynentalnego, Polacy będą mieli pełny stan posiadania.

 

Puchar Świata

Kuusamo Rukatunturi Klaudia.Zadebska 300x199 - Kwoty startowe na zimę, Polacy z największym stanem posiadania w PŚ i PK
'Rukatunturi’ w Ruce/Kuusamo (fot. Klaudia Zadębska)

Dzięki znakomitym występom Markusa Eisenbichlera (Niemcy), Jana Ziobry (Polska) oraz Joacima Oedegaarda Bjoerenga (Norwegia) w drugim letnim periodzie podczas cyklu Pucharu Kontynentalnego, kraje, które reprezentują ci zawodnicy otrzymają po jednym dodatkowym zawodniku, który będzie mógł wystąpić w zawodach Pucharu Świata. Tym samym, Niemcy, Polacy oraz Norwegowie będą mogli w pierwszych czterech weekendach sezonu zimowego aż po 7 skoczków do startów w konkursach najwyższej rangi.

Wciąż wysokie kwoty startowe posiadają Austriacy, Czesi i Słoweńcy (po 6 zawodników), a jedną nominację w porównaniu do poprzedniego sezonu stracili Japończycy. W gronie premiowanych powiększonym limitem krajów są ponadto: Szwajcarzy, Francuzi, Kanadyjczycy, Rosjanie oraz Amerykanie. Nadal wśród reprezentacji, które mogą wystawiać do PŚ jedynie 2 skoczków jest m.in. Finlandia.

Poniższe kwoty startowe będą obowiązywać podczas pucharowych konkursów w Ruce/Kuusamo (25-26 listopada), Klingenthal (3-4 grudnia), Engelbergu (17-18 grudnia) oraz w trakcie zawodów, które zajmą miejsce odwołanych konkursów w Niżnym Tagilu (11-12 grudnia).

Kwoty startowe na III period sezonu 2016/2017
PŚ (Ruka, Klingenthal, Engelberg, +1 weekend)
reprezentacja
kwota  startowa
Niemcy
7
Norwegia
7
Polska
7
Austria
6
Czechy
6
Słowenia
6
Japonia
5
Szwajcaria
4
Francja
3
Kanada
3
Rosja
3
Stany Zjednoczone
3
Inne reprezentacje
2
 

Puchar Kontynentalny

Lillehammer Lysgardsbakken 2015 fot.J.Piatkowska 300x200 - Kwoty startowe na zimę, Polacy z największym stanem posiadania w PŚ i PK
Widok ze skoczni w Lillehammer (fot. Julia Piątkowska)

Polskie sztaby szkoleniowe będą mogli nominować do startu największą grupę także podczas zimowych konkursów Pucharu Kontynentalnego. Dzięki udanym startom Pawła Wąska w cyklu FIS Cup, zarówno w Lillehammer (9-11 grudnia), jak i fińskiej Ruce (17-18 grudnia) w konkursach PK będzie mogło wystąpić aż 7 biało-czerwonych. Z takiej samej kwoty startowej zadowoleni mogą być również Austriacy za sprawą Stefana Hubera i Słoweńcy dzięki Aljazowi Ostercowi. O jednego skoczka mniej nominować będą mogli Niemcy i Norwegowie.

Kwoty startowe na III period sezonu 2016/2017
PK (Lillehammer, Ruka)
reprezentacja
kwota  startowa
Austria
7
Polska
7
Słowenia
7
Niemcy
6
Norwegia
6
Czechy
4
Inne reprezentacje
3
 

informacja własna

 

Dodaj komentarz