You are currently viewing Lillehammer zorganizuje dodatkowe konkursy Pucharu Świata!

Lillehammer zorganizuje dodatkowe konkursy Pucharu Świata!

Lillehammer Lysgardsbakken WC.2015 fot.Julia .Piatkowska - Lillehammer zorganizuje dodatkowe konkursy Pucharu Świata!Dzisiaj poznaliśmy organizatora zawodów Pucharu Świata, które odbędą się w dniach 11 i 12 grudnia bieżącego roku. Po odebraniu prawa do przeprowadzenia zmagań rosyjskiemu Niżnemu Tagilowi, szansę na rozegranie dodatkowych konkursów dostali Norwegowie w Lillehammer. Tym samym na Lysgaardsbakken zimą odbędą się aż trzy konkursy PŚ.

 
Nizny.Tagil .WC .2015 fot.Dasha .Mashkina 300x199 - Lillehammer zorganizuje dodatkowe konkursy Pucharu Świata!
Kompleks skoczni w Niżnym Tagilu (fot. Dasha Mashkina)

Przypomnijmy, że Rosjanie zajmujący się organizacją Pucharu Świata w Niżnym Tagilu nie spełnili wymagań określonych przez Międzynarodową Federację Narciarską (m.in. zainstalowanie dodatkowych siatek ochraniających dużą skocznię przed wiatrem), mieli też problemy z terminową wypłatą nagród pieniężnych dla zawodników. W związku z tym podczas jesiennych obrad FIS odebrał naszym sąsiadom ze wschodu pucharowe zawody mężczyzn.

Od tego czasu trwały spekulacje kto (i czy w ogóle) przejmie po Rosjanach termin 11-12 grudnia. Po paru dniach wyłoniły się dwie nieoficjalne kandydatury - niemieckie Klingenthal oraz norweskie Lillehammer. Dodajmy, że w tych dwóch lokalizacjach już są zaplanowane zimowe zmagania (odpowiednio 3-4 grudnia 2016 r. oraz 14 marca 2017 r.), jednak komitety organizacyjne wyraziły chęć rozegrania dodatkowych konkursów.

Lillehammer Lysgardsbakken 2015 fot.J.Piatkowska 300x200 - Lillehammer zorganizuje dodatkowe konkursy Pucharu Świata!
Widok z kompleksu skoczni 'Lysgaardsbakken' w Lillehammer (fot. Julia Piątkowska)

Ostatecznie po konsultacjach przedstawicieli Międzynarodowej Federacji Narciarskiej z Norwegami i Niemcami, wybór padł na Lillehammer. Tym samym na Lysgaardsbakken w sezonie PŚ 2016/2017 odbędą się aż trzy konkursy - 11 i 12 grudnia, a także 14 marca (w ramach turnieju "Raw Air"). W kraju Wikingów w czasie nadchodzącej zimy odbędzie się łącznie aż 8 konkursów.

Dodajmy, że na termin 11-12 grudnia w Lillehammer zaplanowane były konkursy Pucharu Kontynentalnego, jednak w związku z przejęciem zawodów Pucharu Świata, narciarska "druga liga" zagości najprawdopodobniej w innej norweskiej miejscowości. W grę wchodzą skocznie m.in. w Renie, Vikersund i Notodden.

 

źródło: skiforbundet.no

 

Dodaj komentarz