You are currently viewing „Wokół Skoczni”: Freund i Stoch ambasadorami, Hannawald zaręczony, Freitag w muzeum
Sven Hannawald (fot. Gosia Mynett)

„Wokół Skoczni”: Freund i Stoch ambasadorami, Hannawald zaręczony, Freitag w muzeum

Hannawald Sven fot.Gosia .Mynett skokipolska - "Wokół Skoczni": Freund i Stoch ambasadorami, Hannawald zaręczony, Freitag w muzeumLetnie cykle zawodów w skokach narciarskich dobiegły końca. Skoczkowie i kibice wybiegają odważnie w przyszłość z myślą o zimowych zmaganiach. Do startu Pucharu Świata został lekko ponad miesiąc… O czym pisano i mówiono w skokach… poza skokami? A także co w ostatnim czasie wydarzyło się w skocznym świecie, a nie zostało zauważone?

 

1. Kamil Stoch został ambasadorem akcji „Odblaskowi – siła bezpieczeństwa”. Skoczek w szkole w swojej rodzinnej miejscowości, Zębie, przekonywał dzieci, by pamiętały o odblaskach, dzięki którym każdy uczestnik ruchu będzie je widział z dostatecznej odległości, by uniknąć wypadku. Jak widać na załączonym zdjęciu, nie trzeba było nikogo długo namawiać do założenia odblaskowych elementów. (facebook.com/KamilStochOfficial)

Jako ambasador akcji „Odblaskowi – siła bezpieczeństwa” w mojej szkole w Zębie nakłaniałem dzieciaki do noszenia…

Opublikowany przez Kamil Stoch – Oficjalna strona na 6 październik 2016

 

2. Stefan Hula spotkał się z dziećmi w Szkole Podstawowej nr 1 w Bielsku-Białej. Podczas spotkania skoczek odpowiadał na pytania najmłodszych. Licznie zgromadzeni uczniowie zadawali Stefanowi pytania różnej maści, np. „Czy je pan słodycze?” Nie zabrakło również rozdawania autografów czy wspólnych zdjęć. (facebook.com/EvenementTeam)

Stefek: „Czy je pan słodycze”?, „jaką miał pan najgorszą kontuzję”?, podpisze mi się pan na policzku”? i najlepsze „czy …

Opublikowany przez Eve-nement Team na 18 październik 2016

 

3. Polscy skoczkowie niejednokrotnie pokazali, że siatkówka czy piłka nożna nie są im obce, a wręcz przeciwnie, przejawiają w tych dyscyplinach sportu solidne umiejętności. Niektórzy z nich grywają nawet w ligach amatorskich. Na filmie umieszczonym na fanpage’u Adama Małysza możemy zobaczyć, jak skoczkowie w czasie zgrupowania grają w siatkonogę. (facebook.com/AdamMałysz)

W razie potrzeby trener Adam Nawałka będzie miał z czego wybierać 😉

Opublikowany przez Adam Małysz na 15 październik 2016

 

4. Severin Freund znalazł się wśród jedenastu osób nagrodzonych przez Niemiecki Związek Narciarski (DSV) „Złotą Nartą”. Nagroda ta jest efektem dostrzeżenia ciężkiej pracy w minionym sezonie 2015/2016. Freund był jedynym przedstawicielem skoków narciarskich w grupie uhonorowanych sportowców.  (deutscherskiverband.de) 

 
Freund Severin MSL.Harrachov.2014 fot.Julia .Piatkowska 300x200 - "Wokół Skoczni": Freund i Stoch ambasadorami, Hannawald zaręczony, Freitag w muzeum
Serverin Freund, fot. Julia Piątkowska

5. Severin Freund został także ambasadorem Igrzysk Olimpiad Specjalnych. Zmagania niepełnosprawnych sportowców odbędą się w Willingen między 6 a 9 marca 2017 roku. - Olimpiada Specjalna jest genialnym pomysłem. Poprzez uczestnictwo w tych wielkich zawodach niepełnosprawni sportowcy mogą zwrócić na siebie uwagę. Każdy, kto uprawia sport, chce pokazać swoją siłę. Willingen jest wspaniałym miejscem, zabawa tam jest zawsze świetna. Wszystkim uczestnikom życzę sukcesów i niezapomnianych wrażeń - komentował Freund.(deutscherskiverband.de)

 

6. W austriackim Seefeld odbyło się seminarium dla delegatów technicznych FIS. Seminarium przeprowadzane jest co dwa lata, a jego celem jest zdobycie przez uczestników nowych kwalifikacji oraz okazją do podzielenia się wiedzą przez starszych stażem uczestników. Podczas zgromadzenia poruszane były między innymi tematy procedury kontroli sprzętu czy zabezpieczenia medycznego zawodów. Wśród obecnych delegatów znaleźli się też kandydaci do tego stanowiska: Michael Neumayer, Jernej Damjan, Morten Solem i Anja Tepes. Spotkanie wieńczył egzamin teoretyczny dla części kandydatów. Egzaminowany z pozytywnym wynikiem był np. Michael Neumayer. - Czas seminarium był bardzo wymagający. Jednego dnia nauka na sali wykładowej, a następnego egzamin. Myślę, że połowa omawianych tematów była dla nas, byłych sportowców, zupełnie nowa. Mam nadzieję, że za rok zdam egzamin praktyczny. Nie mogę się doczekać zadań, jakie zostaną mi powierzone zimą - komentował były niemiecki skoczekPodczas zbliżającego się Pucharu Świata Neumayer wraz z Solemem będzie wspomagał w pracy Seppa Gratzera w kontroli sprzętu. (fis-ski.com)

 

7. Gregor Schlierenzauer został szczęśliwym posiadaczem samochodu marki Audi. Austriacki dealer marki wiedział, że model A4 spodoba się Schlieriemu. Sami zobaczcie:

a big thank you to Audi Österreich for the new amazing car!! #audi #quattroroadtrip #a4 #safetrip #derhältdiespur #spirit #rings

Opublikowany przez Gregor Schlierenzauer (GS) na 21 październik 2016

 

8. Adam Małysz wsparł akcję #17milionów. 5 października obchodzony był Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego, a cała kampania w Polsce trwa przez cały październik. W wielu miastach wybrane budynki zaświeciły się na kolor zielony w geście solidarności z osobami dotkniętymi tym zespołem zaburzeń układu nerwowego. Każdy z nas może wspomóc chorujących, wszelkie informacje można uzyskać pod adresem: 17milionow.pl

Jutro, 5 października, obchodzony jest Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego. Na świecie jest aż #17milionów os...

Opublikowany przez Adam Małysz na 4 październik 2016

 

9. Daniela Iraschko-Stolz została twarzą marki M Line tworzącej produkty do spania. Materace M Line mają zapewniać spokojny, regeneracyjny sen i doskonałe samopoczucie i funkcjonowanie w ciągu dnia. Zapewne zalety produktów wpłynęły na wybór skoczkini do kampanii reklamowej. Wszak sportowiec musi być wypoczęty i zregenerowany, by każdego dnia dawać z siebie wszystko na treningach, a następnie zawodach. (facebook.com/DanielaIraschkoStolz)

jetzt wird Aufstehen noch schwieriger, Morgenmuffelalarm ☺️ kann ich nur empfehlen #Mline #skijump

Opublikowany przez Daniela Iraschko-Stolz na 12 październik 2016

 
Freitag Richard LGP.Hinzenbach.2016 fot.Julia .Piatkowska 300x199 - "Wokół Skoczni": Freund i Stoch ambasadorami, Hannawald zaręczony, Freitag w muzeum
Richard Freitag, fot. Julia Piątkowska

10. Kombinezon Richarda Freitaga zasilił zbiory muzeum w Oelsnitz. Narciarski strój niemieckiego skoczka dołączył do wystawy na temat rozwoju zimowego sprzętu sportowego. - Kolekcja zgromadzona tutaj jest niesamowita i bardzo pouczająca - komentował Freitag. Entuzjaści skoków narciarskich oglądając muzealne zbiory mogą zobaczyć, jak zmieniał się między innymi but narciarski. Najstarszym eksponatem jest tam z kolei para nart z 1920 roku. Do zbiorów muzeum swój kompletny strój narciarski z Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Sapporo w 1972 roku oddał Joachim Meischner, który zdobył wówczas brązowy medal w biathlonie. (freiepresse.de)

 
Hannawald Sven fot.Julia .Piatkowska 300x200 - "Wokół Skoczni": Freund i Stoch ambasadorami, Hannawald zaręczony, Freitag w muzeum
Sven Hannawald, fot. Julia Piątkowska

11. Sven Hannawald oświadczył się swojej dotychczasowej partnerce! Melissa Thiem to była niemiecka piłkarka, para jest razem od końca 2014 roku. Romantyczne zaręczyny odbył się na Cyprze, a Melissa nie wahała się powiedzieć "tak" również w cywilnej ceremonii. Ślub kościelny odbędzie się niebawem. Para spodziewa się już swojego pierwszego dziecka, a termin porodu przypada na luty 2017 roku. Wszystko wskazuje na to, że Sven spodziewa się syna. Hanni jest już ojcem 10-letniego Matteo. (bild.de)

 

12. Gregor Schlierenzauer po raz kolejny został uhonorowany austriacką nagrodą "Złotego Czajnika". O przyznaniu tego wyróżnienia zadecydowali fani, których popularny "Schlieri" ma na całym świecie tysiące. - To zaszczyt dostać taką nagrodę, ponieważ jest to wybór kibiców - komentował Austriak.

vielen herzlichen dank für eure wahl zum beliebtesten nordischen wintersportler. #bestfans #teekanne #dankefüreurensupport

Opublikowany przez Gregor Schlierenzauer (GS) na 8 październik 2016

 

13. W Austrii odbył się Dzień Sportu. Święto przyciągnęło do wiedeńskiego Prateru prawie 300 tysięcy odwiedzających. Na kibiców czekało 150 interaktywnych stanowisk i ponad 390 sportowców. W czasie trwania Dnia Sportu zbierano pieniądze na cele charytatywne. Kibice mogli spróbować swoich sił w różnych dyscyplinach, zdobyć autograf ulubionego sportowca czy zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Nie zabrakło przedstawicieli skoków narciarskich: Stefan Kraft, Manuel Fettner, Michael Hayböck i Manuel Poppinger. (news.at)

 

zebrała Paulina Jarmolik

 

Dodaj komentarz