You are currently viewing Danny Queck zakończył sportową karierę

Danny Queck zakończył sportową karierę

Queck Danny CoC.S.Wisla .2015 fot.Julia .Piatkowska - Danny Queck zakończył sportową karieręKiedy jedni zawodnicy pozostają w pełnym treningu, aby w jak najlepszy sposób przygotować się do nadchodzącej zimy, inni podejmują decyzje dotyczące dalszych startów na arenie międzynarodowej. W niedzielę, za pośrednictwem jednego z portali społecznościowych o zakończeniu kariery skoczka narciarskiego poinformował Danny Queck.

 

Miesiąc przed rozpoczęciem rywalizacji w Pucharze Świata 2016/2017, z grona czynnych skoczków narciarskich ubyło kolejne nazwisko. Tym razem narty na przysłowiowy „kołek” postanowił odwiesić 27-letni reprezentant Niemiec Danny Queck. Zawodnik zza naszej zachodniej granicy swój ostatni skok oddał na obiekcie w Oberhofie, podczas zakończonej w niedzielę rywalizacji o mistrzostwo kraju, którą ukończył na 25. pozycji.

Urodzony w Lauscha i broniący barw miejscowego klubu skoczek o przejściu na sportową emeryturę poinformował za pośrednictwem swojego oficjalnego profilu na Facebooku, na którym zamieścił specjalne oświadczenie. Danny Queck podziękował wszystkim kibicom, swoim rodzicom, trenerom oraz władzom WSV 08 Lauscha za wsparcie oraz pomoc w realizowaniu drogi, którą obrał na samym początku sportowej kariery.

– Największe podziękowania kieruję do ludzi, którzy dla mnie zasiadali przed telewizorami i życzyli mi jak najlepiej, to wiele dla mnie znaczy. Jestem dumny z tego, że byliście moimi fanami – czytamy w zamieszczonym wpisie. – Jestem wdzięczny, że mogłem skakać i rywalizować z moim idolem, Janne Ahonenem – dodał 27-latek. – Cieszę się, że przez ponad 20 lat mogłem robić to, co naprawdę jest moją pasją i że przez ten czas zdrowie mi dopisało. Życzę dalekich lotów, wiatru pod narty i co najważniejsze bezpiecznych lądowań wszystkim należącym do narciarskiej rodziny. Schodzę z dumą ze sceny i wiem, że zobaczymy się znowu – zakończył reprezentant Niemiec.

Danny Queck w swoim dorobku ma srebrny medal mistrzostw świata juniorów, który wywalczył razem z kolegami z drużyny w 2009 roku podczas rywalizacji w słowackim Strbskim Plesie. Na arenie międzynarodowej pojawiał się najczęściej w zawodach narciarskiej ”drugiej” i ”trzeciej” ligi. W elitarnym cyklu Pucharu Świata zadebiutował 8 stycznia 2011 roku w Harrachovie, gdzie zajął 35. pozycję, a pierwsze pucharowe punkty zdobył niespełna rok później podczas konkursu w Krasnej Polanie. W zakończonym sezonie letnim został sklasyfikowany na 58. miejscu wśród zawodników walczących w Letnim Pucharze Kontynentalnym. 27-letni skoczek reprezentujący naszych zachodnich sąsiadów jest także zwycięzcą cyklu FIS Cup w sezonie 2015/2016.

 

Oskar Szechnicki,
źródła: facebook.com / informacja własna

 

Dodaj komentarz