You are currently viewing Rosjanie z doświadczonym liderem na inaugurację PŚ w Finlandii
Dimitry Vassiliev (fot. Bartosz Leja)

Rosjanie z doświadczonym liderem na inaugurację PŚ w Finlandii

Dziś poznaliśmy skład kolejnej reprezentacji na inaugurację Pucharu Świata w fińskiej Ruce nieopodal Kuusamo. Honoru naszych wschodnich sąsiadów będzie bronić czterech skoczków, wśród których będzie także niezwykle doświadczony 36-letni Dimitry Vassiliev. Czy zawodnicy Sbornej nawiążą do lat 2011-2012, kiedy na Rukatunturi stawali na podium? 

 

Trener główny reprezentacji Rosji w skokach narciarskich podjął decyzję dotyczącą składu na zawody Pucharu Świata w Kuusamo, które odbędą się w dniach 24-26 listopada. W mroźnej Finlandii poskaczą:

  • Evgeniy Klimov (56. miejsce w PŚ 2015/16),
  • Denis Kornilov (62. miejsce),
  • Dimitry Vassiliev (nieklasyfikowany),
  • Roman Trofimov (nieklasyfikowany).

Rosjanie z pewnością w czasie nadchodzącej zimy będą chcieli się zrehabilitować za minionymi bardzo nieudany sezon, w którym punkty PŚ zdobywało tylko czterech zawodników (Hazetdinov, Klimov, Kornilov, Kalinitchenko). W Pucharze Narodów nasi sąsiedzi ze wschodu uplasowali się na odległej, 11. pozycji tuż za nie najmocniejszą ekipą Francuzów. Jak pamiętamy, problemy z ciągle odnawiającą się kontuzją miał Dimitry Vassiliev, a pokładanych w nich nadziei nie spełnili młodsi – Mikhail Maksimochkin, Vladislav Boyarintsev i Alexey Romashov.

Jak zapewnia rosyjski trener, Alexander Arefiev, zima 2016/2017 ma być powrotem na właściwe tory. Rosjan czeka jeszcze przedsezonowe zgrupowanie na olimpijskich obiektach w Krasnej Polanie, które potrwa od 6 do 21 listopada.

Przypomnijmy, że reprezentanci Sbornej mają całkiem przyjemne wspomnienia z dużego obiektu Rukatunturi (K-120 / HS-142). W 2011 roku w drużynowej inauguracji sezonu uplasowali się tam na trzecim stopniu podium (w składzie: Vassiliev, Kalinitechnko, Trofimov, Kornilov), przegrywając tylko z Austriakami i Japończykami. Rok później w indywidualnych zmaganiach znakomicie spisał się Dimitry Vassiliev, który zajął drugą pozycję i musiał uznać wyższość tylko Severina Freunda. Czy w tym roku Rosjanom uda się nawiązać do tamtych sukcesów? Przekonamy się niebawem.

 

źródło: informacja własna / Russian Ski Association

 

Dodaj komentarz