You are currently viewing Schlierenzauer wrócił na skocznię, w poniedziałek spotka się z przedstawicielami mediów!

Schlierenzauer wrócił na skocznię, w poniedziałek spotka się z przedstawicielami mediów!

Schlierenzauer Gregor Zakopane fot.B.Leja  - Schlierenzauer wrócił na skocznię, w poniedziałek spotka się z przedstawicielami mediów!Choć całkiem niedawno Austriacy zapewniali, że w 2016 roku Gregor Schlierenzauer na pewno nie pojawi się w żadnym oficjalnym konkursie pod egidą FIS, to dziś, po 10 miesiącach rozłąki ze skokami, 26-latek oddał pierwsze próby na obiekcie HS-94 w Hinzenbach. Dalsze losy Tyrolczyka zostaną ujawnione w poniedziałek, kiedy to odbędzie się specjalna konferencja prasowa.

 

Kuttin Heinz fot.Bartosz.Leja  300x200 - Schlierenzauer wrócił na skocznię, w poniedziałek spotka się z przedstawicielami mediów!
Heinz Kuttin, fot. Bartosz Leja

W styczniu 2016 roku, we własne urodziny, Gregor Schlierenzauer ogłosił, że na nieokreślony czas rozstaje się ze światem skoków narciarskich ze względu na sportowe wypalenie. Aż do teraz o Austriaku informacji było raczej niewiele, nie licząc tej o sensacyjnej kontuzji kolana, której nabawił się w marcu w czasie ekstremalnych wakacyjnych rozrywek. Wtedy to okazało się, że zerwał więzadło krzyżowe i powrót na skocznię, chcąc nie chcąc, musiał odłożyć na później. Na oficjalnych spotkaniach bywał rzadko, od czasu do czasu informując kibiców o postępach w rehabilitacji za pośrednictwem swojego bloga. Teraz przyszedł czas, by ponownie zmierzyć się ze środowiskiem mediów i kibiców, bowiem dziś Schlierenzauer oddał pierwsze skoki po ponad dziesięciomiesięcznej przerwie, czyli, jak wyliczyli dziennikarze portalu krone.at, 312 dniach. 

goldberger przedskoczek 300x200 - Schlierenzauer wrócił na skocznię, w poniedziałek spotka się z przedstawicielami mediów!
Andreas Goldberger, fot. Julia Piątkowska

Areną, która stała się świadkiem treningowego powrotu 53-krotnego zwycięzcy zawodów PŚ, jest obiekt położony w Hinzenbach, a pierwsze skoki oznaczają tylko jedno – konieczność powrotu także na pierwsze strony gazet. Dlatego też, by wyjaśnić okoliczności powrotu do sportu na wyczynowym poziomie, w poniedziałek w Seefeld podopieczny Kuttina pojawi się na specjalnej konferencji prasowej, w której udział wezmą także wspomniany Heinz Kuttin, pod okiem którego 26-latek trenował na Aigner Schanze, Stefan Kraft oraz Peter Schröcksnadel, prezes Austriackiego Związku Narciarskiego (OESV). Jak przyznał były skoczek, Andreas Goldberger, zawodnik o klasie Schlierenzauera potrzebuje ok. 50 skoków, by móc spokojnie rywalizować, stąd prawdopodobnie jeszcze w nadchodzącym sezonie zobaczymy Austriaka w zawodach najwyższej rangi. Emocje na razie ukrywa Heinz Kuttin, zaznaczając, że przed obecnym wicemistrzem świata z dużej skoczni w Falun jeszcze długa droga. 

Schlierenzauer Greogr TCS.Ga Pa.2016 fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Schlierenzauer wrócił na skocznię, w poniedziałek spotka się z przedstawicielami mediów!
Gregor Schlierenzauer, fot. Julia Piątkowska

Rodzime media donoszą, że powrót do treningu miał na celu sprawdzenie, czy kontuzjowane kolano na nowo jest w stanie wytrzymać obciążenia. Co ciekawe, głośno mówi się także o nowej osobie w otoczeniu Schlierenzauera – mieszkaniec Innsbrucka prawdopodobnie zmienił menadżera sportowego – jego wuja, Markusa Procka, zastąpił Hubert Neuper, dyrektor mistrzostw świata w lotach z Bad Mitterndorf. To ten ostatni nagrywał pierwsze skoki swojego nowego podopiecznego kamerą z logo marki Red Bull i to on ma pomóc mu w powrocie na szczyt. Jak zapewnia, dwukrotny indywidualny brązowy medalista olimpijski z Vancouver odzyskał motywację, by wrócić do Pucharu Świata. Resztę swoich planów ujawni w poniedziałek w Seefeld sam Schlierenzauer. 

 

źródło: salzburg.com / laola1.at / krone.at

 

Dodaj komentarz