You are currently viewing Austriaccy skoczkowie na nietypowym treningu w Ramsau   

Austriaccy skoczkowie na nietypowym treningu w Ramsau  

Fettner Manuel WC.Planica.2016 fot.Julia .Piatkowska - Austriaccy skoczkowie na nietypowym treningu w Ramsau   

Na początku listopada, trzy tygodnie przed inauguracyjnymi zawodami Pucharu Świata 2016/2017, austriaccy skoczkowie spotkali się w Ramsau podczas jednego z ostatnich obozów przygotowawczych przed nadchodzącym sezonem. Treningi odbywały się w dość nietypowy sposób z użyciem specjalnie zaprojektowanych torów najazdowych. 

 
Kraft Stefan 2 WC.Planica.2016 fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Austriaccy skoczkowie na nietypowym treningu w Ramsau   
Stefan Kraft (fot. Julia Piątkowska)

Przygotowania do pierwszego konkursu Pucharu Świata w fińskim Kuusamo wchodzą w decydującą fazę. Zawodnicy, którzy reprezentują Austrię na arenie międzynarodowej na początku listopada udali się na trzydniowy obóz treningowy do Ramsau, podczas którego mieli okazję pracować nad pozycją najazdową na specjalnie zaprojektowanych torach najazdowych.

Austriacki Związek Narciarski jako jedyna federacja na świecie posiada rozbieg, który może być używany zarówno do treningów, jak i do przeprowadzania specjalnych testów. Innowacyjny system umożliwiający zawodnikowi skupienie się na optymalnej pozycji na dojeździe do progu skoczni, bez konieczności oddawania skoku, został stworzony przy współpracy firm Peter Riedel Sport Technology i REHAU.

Zadowolenia z wyników treningów przeprowadzonych w bazie narciarskiej zlokalizowanej w Alpach Salzburskich nie ukrywał Heinz Kuttin. – Jesteśmy bardzo wdzięczni, że tak wcześnie zostały przygotowane idealne zimowe warunki do treningów. Krótko przed rozpoczęciem sezonu mamy jeszcze zaplanowane wspólne przygotowania wszystkich grup szkoleniowych, aby zakończyć moduł treningowy – powiedział opiekun austriackich skoczków.  

Hayboeck Michael WC.Planica.2016 fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Austriaccy skoczkowie na nietypowym treningu w Ramsau   
Michael Hayboeck (fot. Julia Piątkowska)

Zdanie 45-letniego szkoleniowca w kwestii rezultatów obozu przygotowawczego w Ramsau podzielają także liderzy reprezentacji Austrii. – Możliwość pierwszych skoków na śniegu już na początku listopada, tutaj w Ramsau, to bardzo duża wartość dodana dla naszego planu treningowego – powiedział Michael Hayboeck. – Nad pozycją startową pracowaliśmy przez całe lato, trzy dni treningu na specjalnych torach najazdowych dały ogromny efekt – dodał Stefan Kraft. – Wierzę, że odkryliśmy, które detale należy wciąż doskonalić. Jest rzeczą ważną, aby szukać nowych bodźców do treningu. W ostatnich tygodniach prezentuję bardzo dobrą formę i cieszę się, że niedługo zacznie się prawdziwa rywalizacja – zakończył Manuel Fettner, który pod koniec sezonu letniego zgarnął dwa indywidualne złote medale mistrzostw Austrii.

Skoczków, którzy reprezentują austriackie barwy narodowe w najbliższych dniach czeka ostatni obóz przygotowawczy w niemieckim Oberstdorfie, na torach lodowych. Po treningach na kompleksie skoczni Erdinger Arena, sztab szkoleniowy podejmie decyzję o składzie drużyny na inauguracyjne zawody Pucharu Świata, które w dniach 24-26 listopada odbędą się na Rukatunturi nieopodal Kuusamo.

 

Oskar Szechnicki, źródło: oesv.at

 

Dodaj komentarz