You are currently viewing Doświadczeni zawodnicy w kadrze Japonii na pierwsze konkursy PŚ
Noriaki Kasai (fot. Julia Piątkowska)

Doświadczeni zawodnicy w kadrze Japonii na pierwsze konkursy PŚ

Kasai Noriaki WC.Wisla .2016 fot.Julia .Piatkowska - Doświadczeni zawodnicy w kadrze Japonii na pierwsze konkursy PŚDo rozpoczęcia kolejnego sezonu Pucharu Świata pozostały już tylko dwa tygodnie, dlatego kolejne reprezentacje informują o składach na inauguracyjne konkursy. W ostatnich dniach uczynili to także Japończycy, którzy zaprezentowali kadrę zarówno pań, jak i panów na pierwszą część sezonu zimowego. Nie ma w niej niespodzianek, szansę doznali najmocniejsi.

 

Zawodnicy z Kraju Kwitnącej Wiśni z racji tego, że większość konkursów rozgrywana jest w dalekiej dla nich Europie, tradycyjnie zostali powołani na zawody składające się na pierwszy period Pucharu Świata, do którego zaliczają się weekendy na skoczniach w Kuusamo (HS-142), Klingenthal (HS-140), Lillehammer (HS-138) oraz Engelbergu (HS-137). Męski skład reprezentacji na ten czas tworzą:

  • Noriaki Kasai (8. miejsce w PŚ 2016/2017)

  • Daiki Ito (16. miejsce)

  • Taku Takeuchi (18. miejsce)

  • Ryoyu Kobayashi (42. miejsce)

  • Kento Sakuyama (47. miejsce)

Japończykom przysługuje możliwość wystawienia pięciu skoczków, a trener Tomoharu Yokokawa zdecydował się na wystawienie najlepszych swoich zawodników klasyfikacji generalnej Pucharu Świata poprzedniej zimy. Liderami kadry ponownie będą doświadczeni reprezentanci z weteranem skoczni, 44-letnim Noriakim Kasaim na czele, który po raz kolejny będzie chciał zaprzeczyć wszelkim stereotypom i poprawiać swe rekordowe osiągnięcia. Sztab szkoleniowy liczy też z pewnością na następny krok w rozwoju utalentowanego Ryoyu Kobayashiego, który pokazał już spore umiejętności w poprzednim sezonie.

Na tegoroczne konkursy w Lillehammer i Niżnym Tagilu powołana została także trzyosobowa reprezentacja kobiet. Uznanie trenera Toru Washisawy zyskały:

  • Sara Takanashi (1. miejsce w PŚ 2016/2017)

  • Yuki Ito (8. miejsce)

  • Yuka Seto (17. miejsce)

  • Kaori Iwabuchi (22. miejsce)

Niekwestionowaną liderką kadry będzie dominująca w poprzednim sezonie Pucharu Świata Sara Takanashi, która postara się na pewno po raz kolejny sięgnąć po Kryształową Kulę. Wspierać ją będą pozostałe najlepsze japońskie skoczkinie sprzed roku, które spróbują zbliżyć się do poziomu najlepszej zawodniczki ubiegłej zimy.

 

źródło: ski-japan.or.jp

 

Dodaj komentarz