You are currently viewing Robert Kranjec i Jernej Damjan już po operacjach

Robert Kranjec i Jernej Damjan już po operacjach

Kranjec Robert fot.Kata .Deak 1200 - Robert Kranjec i Jernej Damjan już po operacjachDokładnie tydzień po przeprowadzeniu dokładnych badań, najbardziej doświadczony z grona podopiecznych Gorana Janusa przeszedł niezbędną operację kontuzjowanego,  prawego kolana. Robert Kranjec czuje się dobrze i za kilka dni powinien rozpocząć proces rehabilitacji. W podobnej sytuacji znajduje się także jego kolega z drużyny, Jernej Damjan.

 
Kranjec Robert WC.Planica.2016 fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Robert Kranjec i Jernej Damjan już po operacjach
Robert Kranjec (fot. Julia Piątkowska)

O problemach zdrowotnych 35-letniego reprezentanta Słowenii informowaliśmy na początku listopada. Wtedy po przeprowadzeniu dokładnych badań przy użyciu rezonansu magnetycznego okazało się, że kontuzja kolana, której objawy nasiliły się na ostatniej prostej przygotowań do nadchodzącego sezonu, wykluczy doświadczonego skoczka z rywalizacji w cyklu Pucharu Świata 2016/2017.

Robert Kranjec przekazał za pośrednictwem jednego z portali społecznościowych informację o tym, że w środę, dokładnie tydzień po postawieniu konkretnej diagnozy przez lekarzy, przeszedł niezbędną dla jego dalszej kariery operację prawego kolana. – Zgłosiłem się do kliniki w Lublanie, gdzie przeszedłem zabieg chirurgiczny, który trwał około półtorej godziny. Z jego przebiegu nic nie pamiętam, zasnąłem – napisał znakomity lotnik. – Czuję się dobrze, jednak nie czuję nic od pasa w dół – dodał reprezentant SK Triglav Kranj.

 

 

Kilkanaście dni po przebytej rekonstrukcji zerwanych więzadeł, którą przeprowadził zespół lekarzy pod kierownictwem dr Kelemena, podopieczny trenera Gorana Janusa powinien rozpocząć rehabilitację. W czasie walki o powrót do pełnej sprawności indywidualny mistrz świata w lotach narciarskich z 2012 roku,  będzie musiał wykazać się ogromną cierpliwością, gdyż tego typu kontuzje wymagają specjalnego procesu rekonwalescencji.

Damjan Jernej A.Cis  300x199 - Robert Kranjec i Jernej Damjan już po operacjach
Jernej Damjan (fot. Anna Cis)

Pomimo urazu, który wykluczył Roberta Kranjca z rywalizacji w nadchodzącym sezonie, sam zainteresowany nie traci nadziei na występ podczas Igrzysk Olimpijskich w koreańskim PyeongChang i jak stwierdził w wywiadzie udzielonym przed operacją, ma motywację i liczy na przypływ pozytywnej energii w sezonie olimpijskim.

Dwa tygodnie temu, na naszym portalu informowaliśmy również o problemach zdrowotnych i planach na przyszłość drugiego z doświadczonych reprezentantów Słowenii, Jerneja Damjana. Skoczkowi z Lublany, mimo wcześniejszych operacyjnych prób leczenia, ciągle doskwierał ból kolana, który zmusił 33-latka do poddania się kolejnemu zabiegowi.

Pod koniec października na Instagramie, pojawiło się zdjęcie, na którym można zobaczyć operowaną nogę przed i po wykonanym zabiegu. – Operacja przebiegła pomyślnie, mam nadzieję, że to rozwiąże moje problemy. Dziękuję szpitalowi w Jesenicach i dr Silvesterovi za dobrze wykonaną pracę – napisał Jernej Dajman.

Obu zawodnikom życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i rywalizacji na najwyższym, światowym poziomie.

 

Oskar Szechnicki,
źródła: facebook.com / siol.net / instagram.com

 

Dodaj komentarz