You are currently viewing Śnieg w Wiśle – trwają przygotowania na skoczni im. Adama Małysza! (FOTO)

Śnieg w Wiśle – trwają przygotowania na skoczni im. Adama Małysza! (FOTO)

Wisla Malinka listopad.2016 zima.przygotowanie.skoczni fot.Julia .Piatkowska - Śnieg w Wiśle - trwają przygotowania na skoczni im. Adama Małysza! (FOTO)W ostatnich dniach informowaliśmy o zimowych przygotowaniach na skoczniach w Finlandii, Niemczech i Norwegii. Teraz zaawansowane prace ruszyły także w Beskidach. Na skoczni im. Adama Małysza aktualnie można liczyć zarówno na opady śniegu, jak i na działające na obiekcie armatki śnieżne. Pierwsze skoki powinny być możliwe już za kilka dni.

 
Wisla Malinka listopad.2016 zima.przygotowanie.skoczni 2 fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Śnieg w Wiśle - trwają przygotowania na skoczni im. Adama Małysza! (FOTO)
Zimowe przygotowania na skoczni w Wiśle (fot. Julia Piątkowska)

W ostatnich dniach temperatura w Wiśle oscylowała w granicach 0 stopni Celsjusza, w związku z czym przy towarzyszących opadach śniegu możliwe było rozpoczęcie prac przygotowawczych na zeskoku obiektu im. Adama Małysza. Do naturalnego białego puchu dołączył także ten składający się z suchych śnieżynek produkowanych przez nowoczesne armatki śnieżne firmy Supersnow. Dzięki temu już teraz wiślański obiekt pokryty jest pierwszą warstwą białego puchu. Jeśli warunki atmosferyczne na to pozwolą, już w przyszłym tygodniu będą tam możliwe pierwsze skoki. Wcześniej do pracy, poza armatkami ruszą jeszcze ratraki, które wyrównają śnieżną pokrywę.

Wisla Malinka listopad.2016 zima.przygotowanie.skoczni 3 fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Śnieg w Wiśle - trwają przygotowania na skoczni im. Adama Małysza! (FOTO)
Zimowe przygotowania w Wiśle (fot. Julia Piątkowska)

Co prawda na środę zapowiadane są kolejne opady śniegu, jednak utrudnieniem dla włodarzy obiektu mogą być dodanie temperatury, zapowiadane od czwartku do niedzieli. W związku z tym na skoczni przed inauguracją Pucharu Świata najprawdopodobniej nie pojawią się zawodnicy polskiej kadry A. Dla podopiecznych trenera Stefana Horngachera najlepszym rozwiązaniem okazały się zimowe warunki w norweskim Lillehammer, gdzie będą trenować od wtorku do soboty.

Wisla Malinka listopad.2016 nowe.szatnie.domki fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Śnieg w Wiśle - trwają przygotowania na skoczni im. Adama Małysza! (FOTO)
Nowe szatnie na skoczni w Wiśle (fot. Julia Piątkowska)

Dodajmy, że wokół skoczni im. Adama Małysza trwają prace związane nie tylko z naśnieżeniem obiektu. W budowie są także nowe szatnie dla zawodników, które będą umiejscowione w doskonale znanych kibicom drewnianych domkach charakterystycznych dla tamtejszej zabudowy. Zastąpią one używane dotychczas kontenery, które były wypożyczane przez organizatorów na międzynarodowe zawody rangi FIS. Zawody Pucharu Świata w Wiśle Malince są zaplanowane na 14 i 15 stycznia 2017 roku - wtedy w Beskidy zawita światowa czołówka.

 

Śnieg na skoczni w Wiśle! (13.11.2016 r.)

Śnieg na skoczni w Wiśle! (13.11.2016 r.)

Opublikowany przez SkokiPolska.pl na 13 listopad 2016

 

informacja własna
fot.: Julia Piątkowska

 

Dodaj komentarz