You are currently viewing Austriacy skakali na śniegu, Kuttin podał skład na Kuusamo

Austriacy skakali na śniegu, Kuttin podał skład na Kuusamo

Kraft Stefan WC.Oslo .2016.treningi fot.Julia .Piatkowska - Austriacy skakali na śniegu, Kuttin podał skład na KuusamoReprezentacja Austrii prowadzona przez Heinza Kuttina minione dwa tygodnie spędziła bardzo intensywnie. Po treningach na specjalnie przygotowanym rozbiegu w Ramsau, zawodnicy doczekali się także pierwszych skoków na W90-Schanze. Tymczasem austriacki szkoleniowiec wybrał podopiecznych, którzy zainaugurują sezon w Ruce.

 
Kuttin Heinz fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Austriacy skakali na śniegu, Kuttin podał skład na Kuusamo
Heinz Kuttin, fot. Julia Piątkowska

Austriaccy skoczkowie są już po przedostatnim zgrupowaniu przed zimowym sezonem. Podopieczni trenera Kuttina spędzili je w Ramsau, gdzie najpierw skupili się nad dopracowaniem pozycji dojazdowej na specjalnie przygotowanym w tym celu rozbiegu. Podczas tych treningów pomijali fazę lotu, ponieważ najazd kończył się… już na płaskiej ziemi. Później Stefan Kraft i jego koledzy doczekali się w pełni zimowych warunków i mogli oddać pierwsze w tym sezonie skoki na śniegu na normalnym obiekcie K-90 (HS-98).

Schiffner Markus fot.Katarzyna.Sluzewska 300x199 - Austriacy skakali na śniegu, Kuttin podał skład na Kuusamo
Markus Schiffner, fot.Katarzyna Służewska

Po treningowych skokach Heinz Kuttin podjął decyzję dotyczącą składu austriackiej reprezentacji na inauguracyjne zawody Pucharu Świata, które zostaną rozegrane na Rukatunturi na północ od Kuusamo. Doświadczony szkoleniowiec postawił przede wszystkim na aktualnie najmocniejszą trójkę – Stefana Krafta, Michaela Hayboecka oraz Manuela Fettnera, który zgarnął na igelicie krajowe tytuły mistrzowskie. Do nich dołączą: Andreas Kofler, Clemens Aigner i Markus Schiffner. Największe wątpliwości 45-letni trener miał z ostatnią, szóstą nominacją, o którą walczył również Philipp Aschenwald. – Decyzja nie była łatwa. Ostatecznie jednak to Markus sprawiał ogólnie lepsze wrażenie – przyznał Kuttin.

Jestem bardzo szczęśliwy, że wskoczyłem do tego zespołu. To był dla mnie wielki cel, być częścią pucharowej drużyny w Finlandii. Teraz mam nadzieję na solidny start w tym sezonie, czekam na to co nadejdzie - skomentował wybór trenera Schiffner.

Dodajmy, że zanim Austriacy pojawią się w Kuusamo, zawitają jeszcze do norweskiego Lillehammer, gdzie od niedzieli odbędą jeszcze kilka treningów na naśnieżonym kompleksie skoczni Lysgaardsbakken.

 

Skład reprezentacji Austrii na PŚ w Kuusamo:

  • Michael Hayboeck (4. miejsce w PŚ 2015/16),
  • Stefan Kraft (6. miejsce),
  • Manuel Fettner (24. miejsce),
  • Andreas Kofler (38. miejsce),
  • Markus Schiffner (65. miejsce),
  • Clemens Aigner (74. miejsce).
 

źródło: laola1.at

 

Dodaj komentarz