You are currently viewing Upadek Stefana Krafta podczas treningu w Ramsau

Upadek Stefana Krafta podczas treningu w Ramsau

Kraft Stefan WC.Oslo .2016 belka fot.Julia .Piatkowska - Upadek Stefana Krafta podczas treningu w RamsauJak już informowaliśmy, austriaccy skoczkowie mają już za sobą ostatnie krajowe zgrupowanie na normalnej skoczni w Ramsau. Tuż po nim trener Heinz Kuttin wybrał sześciu swoich podopiecznych, którzy zainaugurują sezon Pucharu Świata w fińskim Kuusamo. Jak informuje portal kleinezeitung.at, w Ramsau nie obyło się bez momentów grozy.

 

Podczas jednego z ostatnich treningów austriackiej kadry na obiekcie W90-Schanze (K-90 / HS-98) w Ramsau am Dachstein upadek przytrafił się jednemu z najmocniejszych podopiecznych trenera Kuttina – Stefanowi Kraftowi. 23-letni zawodnik z Goldegg im Pongau po zderzeniu się z naśnieżonym zeskokiem narzekał na ból łokcia.

W związku z tym austriacki sztab szkoleniowy zdecydował się na konsultacje medyczne i przeprowadzenie badań. Szczęśliwie, już w szpitalu wykluczony został jakikolwiek uraz i Kraft już w najbliższych dniach będzie mógł wraz z kolegami z drużyny wyruszyć na treningi do norweskiego Lillehammer. Później ekipa Kuttina uda się do fińskiego Kuusamo, aby tam w dniach 24-26 listopada zainaugurować sezon Pucharu Świata. Przypomnijmy, że nominację do startu na Rukatunturi obok Krafta dostali ponadto: Michael Hayboeck, Manuel Fettner, Andreas Kofler, Clemens Aigner oraz Markus Schiffner.

Warto przypomnieć, że przedsezonowe kontuzje wykluczyły już ze startu w czasie nadchodzącej zimy m.in. Słoweńców Roberta Kranjca i Jerneja Damjana.

 

źródło: kleinezeitung.at

 

Dodaj komentarz