You are currently viewing 20-latek z Oslo dołącza do składu Norwegów na Kuusamo
Halvor Egner Granerud (fot. Przemek Wardęga)

20-latek z Oslo dołącza do składu Norwegów na Kuusamo

Granerud Halvor Egner TCS.Ga Pa.2016 fot.Przemek.Wardega - 20-latek z Oslo dołącza do składu Norwegów na KuusamoTrener reprezentacji Norwegii już na początku listopada podał nazwiska sześciu swoich podopiecznych, którzy mogą być pewnie startu w inauguracyjnych zawodach Pucharu Świata w Kuusamo. Nazwisko siódmego reprezentanta kraju Wikingów, który pojawi się w Finlandii zostało wyłonione już po treningach na skoczni w Vikersund.

 

Ostatnie dni norwescy skoczkowie spędzili na dużym obiekcie HS-117 w norweskim Vikersund, gdzie po raz pierwszy w tym sezonie oddali skoki na śniegu. Tam też trener Alexander Stoeckl dokonał ostatecznego wyboru siódemki, która już 24 listopada rozpocznie sezon Pucharu Świata w fińskiej Ruce nieopodal Kuusamo. Sześć miejsc w składzie już na początku bieżącego miesiąca zapewnione mieli: Johann Andre Forfang, Daniel-Andre Tande, Anders Fannemel, Andreas Stjernen, Joachim Hauer oraz Joacim Oedegaard Bjoereng. Ostatnią nominację wywalczył Halvor Egner Granerud.

20-latek z Oslo ma za sobą całkiem udany letni sezon, w którym zajął 22. pozycję w klasyfikacji generalnej cyklu FIS Grand Prix. Dodajmy, że dotychczas Granerud trzykrotnie wystartował w zawodach PŚ. W sezonie 2015/2016 zajmował 36. i 46. miejsce (w Garmisch-Partenirchen i Oberstdorfie), a raz został zdyskwalifikowany za nieprzepisowy kombinezon.

Przypomnijmy, że w ostatnich rozegranych pucharowych konkursach w Kuusamo (w 2014 r.) najwyżej klasyfikowanym Norwegiem był Anders Fannemel, który dwukrotnie plasował się na szóstej lokacie.

 

Skład reprezentacji Norwegii na PŚ w Kuusamo:

  • Johann Andre Forfang (5. miejsce w PŚ 2015/16),
  • Daniel Andre Tande (7. miejsce),
  • Anders Fannemel (10. miejsce),
  • Andreas Stjernen (12. miejsce),
  • Joachim Hauer (20. miejsce),
  • Joacim Oedegaard Bjoereng (71. miejsce),
  • Halvor Egner Granerud (nieklasyfikowany).
 

źródło: skiforbundet.no

 

Dodaj komentarz