You are currently viewing Połączenie rutyny z młodością w kadrze Czech na Kuusamo

Połączenie rutyny z młodością w kadrze Czech na Kuusamo

koudelka roman s.piwowar 1200 - Połączenie rutyny z młodością w kadrze Czech na KuusamoJedną z ostatnich ekip, która zaprezentowała swój skład na pierwsze w tym sezonie zawody Pucharu Świata jest reprezentacja Czech. W kadrze naszych południowych sąsiadów nie ma niespodzianek, a trener Richard Schallert zaufał najbardziej doświadczonym i utytułowanym w ostatnich latach reprezentantom oraz młodym zawodnikom, będącym u progu kariery.

 

W konkursach zaliczających się do pierwszego periodu sezonu Czesi będą mogli wystawić sześciu swoich reprezentantów. Powołanie od austriackiego szkoleniowca na inauguracyjne zawody w fińskim Kuusamo otrzymali:

  • Roman Koudelka (11. miejsce w PŚ 2015/2016)

  • Jakub Janda (32. miejsce)

  • Jan Matura (33. miejsce)

  • Lukas Hlava (35. miejsce)

  • Tomas Vancura (71. miejsce)

  • Viktor Polasek (nieklasyfikowany)

W kadrze nie zabrakło miejsca dla najlepszych w poprzednich sezonach czeskich skoczków, a największe nadzieje czescy kibice wiążą zapewne z Romanem Koudelką, który zeszłej zimy uplasował się w klasyfikacji generalnej tuż za najlepszą dziesiątką.

Richard Schallert dał szansę także młodych zawodnikom, którzy mają w przyszłości zająć miejsce starych mistrzów, takim jak dwunasty zawodnik tegorocznej Letniej Grand Prix Tomas Vancura oraz czwarty na ostatnim światowym czempionacie juniorów Viktor Polasek. Spore nadzieje wobec nich wyraził Michael Georgiev, który pełni funkcję trenera w klubie Dukla Liberec. - Liczę na Vancurę i Polaska, którzy mają godnie uzupełniać w reprezentacji naszych weteranów - powiedział klubowy opiekun skoczków. Czeski szkoleniowiec wyjawił również założenia, jakie zostały przyjęte przed kolejnym sezonem. - Nie będziemy grać pierwszych skrzypiec w Pucharze Świata, gdyż inne reprezentacje mogły przeznaczać na przygotowania dużo większe fundusze od nas. Jeśli w konkursie drużynowym na mistrzostwach świata w Lahti zajęlibyśmy piąte miejsce, byłbym bardzo zadowolony – dodał Georgiev.

 

źródło: sport.idnes.cz

 

Dodaj komentarz