You are currently viewing Vincent Descombes Sevoie jedynym Francuzem na starcie w Finlandii

Vincent Descombes Sevoie jedynym Francuzem na starcie w Finlandii

Francuska kadra zgłosiła gotowość do nadchodzącego sezonu. Zarówno panie jak i panowie zakończyli okres przygotowawczy i dopinają wszystko na ostatni guzik. Do inauguracyjnych zawodów Pucharu Świata w fińskiej Ruce został zgłoszony jedynie Vincent Descombes Sevoie. Praca wre również w ekipie pań, które rozpoczną zimę w Lillehammer.

 
lamy chappuis ronan b.leja 300x200 - Vincent Descombes Sevoie jedynym Francuzem na starcie w Finlandii
Ronan Lamy Chappuis (fot. Bartosz Leja)

Francuscy skoczkowie ostatnie przygotowania do zbliżającego się sezonu odbyli w miejscowości Prémanon w Burgundii. Tam pod okiem trenera Gérarda Colina przygotowywali się fizycznie i wykonywali ostatnie testy. Wcześniej, między 24 a 28 października skakali w Oberstdorfie. Trener męskiej ekipy opowiedział o planach na nadchodzący sezon. – Naszym celem są Mistrzostwa  Świata w Lahti w lutym. Vincent Descombes Sevoie będzie jedynym reprezentantem kraju w Ruce 25 i 26 listopada. Jest gotowy zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Ronan Lamy-Chappuis ciągle pracuje jeszcze nad detatami, by wystąpić w zawodach w Klinghental.

W ekipie pań również panują bojowe nastroje. Francuskie skoczkinie zakończyły pierwszy trening na śniegu w Lillehammer, a następnie udały się do znanego francuskiego centrum sportowego – CREPS de Boulouris. Żeński sezon skoków zaczyna się 2 grudnia właśnie w norweskim Lillehammer. Trener pań Damien Maitre, podsumowuje przeprowadzone treningi i z nadzieją patrzy w przyszłość. – Pierwszy etap przygotowań miał na celu przywrócenie pewności siebie w skakaniu na śniegu przed pierwszymi w sezonie zawodami. Nasz wyjazd do Boulouris zakończył etap przygotowań fizycznych w komfortowej i pełnej relaksu atmosferze, w dodatku przy pięknym słońcu. W Lillehammer kontynuowaliśmy ostatnie testy sprzętowe przed rozpoczęciem sezonu.

Francuska kadra „B” jest z kolei gotowa na inaugurację sezonu w Pucharze Kontynentalnym. 9, 10 i 11 grudnia „trójkolorowych” w Vikersund będą reprezentować Paul Brasme i Thomas Roch Dupland.

 

źródło: ffs.fr

 

Dodaj komentarz