You are currently viewing Forma Niemców niewiadomą, Freund: „Przede mną długa droga na szczyt”

Forma Niemców niewiadomą, Freund: „Przede mną długa droga na szczyt”

Freund Severin TCS.Ga Pa.2015 2 fot.Julia .Piatkowska - Forma Niemców niewiadomą, Freund: "Przede mną długa droga na szczyt"Sporą niewiadomą przed nadchodzącym sezonem zimowym jest forma reprezentantów Niemiec. Operacja i rehabilitacja Freunda, odrodzenie Eisenbichlera, krajowy tytuł Siegela… u naszych zachodnich sąsiadów sporo się dzieje, jednak prawdziwym testem dla podopiecznych Wernera Schustera będą pierwsze konkursy PŚ w Finlandii.

 

Do Ruki na inaugurację Pucharu Świata uda się siedmiu reprezentantów Niemiec - Markus Eisenbichler, Richard Freitag, Severin Freund, Karl Geiger, Stephan Leyhe, David Siegel oraz Andreas Wellinger.

Siegel David WC.Sapporo.2016 fot.Przemek.Wardega 300x200 - Forma Niemców niewiadomą, Freund: "Przede mną długa droga na szczyt"
David Siegel (fot. Przemek Wardęga)

- W ciągu ostatnich kilku tygodni nasz zespół przeprowadził wszystkie przygotowania zgodnie z planem. Cały zespół jest gotowy do pierwszych konkursów w Kuusamo - zapewnił dyrektor sportowy niemieckich skoków narciarskich, Horst Hüttel.

- Czeka nas urozmaicony i intensywny sezon pełen innowacji. Obok takich wydarzeń jak Turniej Czterech Skoczni czy Mistrzostwa Świata, szczególnie czekamy na inaugurację nowej skoczni do lotów w Oberstdorfie. Kolejna nowość to zmodernizowana Titlis-Schanze w Engelbergu. Pod koniec sezonu zostanie rozegrany nowy format konkurencji - norweski turniej "Raw Air" - wymienia niemiecki działacz.

Średnia wieku niemieckiego zespołu na Puchar Świata wynosi nieco poniżej 24 lat. Wspomniał o tym Hüttel. - Zimę zaczynamy niezwykle młodym zespołem. To oznaka rosnącej dynamiki działającej w naszym systemie oraz pracy wysokiej jakości w wykonaniu nowo przychodzących zawodników - zaznaczył Niemiec podając przykłady Andreasa Wellingera i Davida Siegela. Działacz zauważył jednak także słabsza dyspozycję Andreasa Wanka i Marinusa Krausa, którzy tym razem sezon rozpoczną w cyklu Pucharu Kontynentalnego.

Freund Severin WC.Planica.2015.lot fot.Frederik.Clasen 300x199 - Forma Niemców niewiadomą, Freund: "Przede mną długa droga na szczyt"
Severin Freund (fot. Frederik Clasen)

Największe oczekiwania wiążą się jednak tradycyjnie z osobą Severina Freunda, który w ostatnich kilku sezonach za każdym razem liczył się w grze o czołowe lokaty w najważniejszych imprezach. - Lider naszego zespołu aktualnie nie jest w najwyższej formie z powodu przeprowadzonej niedawno operacji stawu biodrowego i związaną z tym pięciomiesięczną przerwą. Jesteśmy jednak przekonani, że będzie on w stanie osiągnąć poziom, który prezentował w ostatnich latach, aby w lutym w Lahti móc bronić tytułu mistrza świata. Severin już w przeszłości pokazywał, że potrafi poradzić sobie nawet w trudniejszych etapach - zapewnia Hüttel.

Sam wykazuje spory entuzjazm w związku z nadchodzącą zimą. - Nie mogę się doczekać rozpoczęcia sezonu, w końcu powróci rywalizacja. Moja motywacja jest wysoka i jestem podekscytowany na myśl o pierwszych konkursach Pucharu Świata. To dla mnie dobre, że sezon zaczyna się na północy w Kuusamo, gdzie jest już prawdziwa zima. Teraz pozostaje mieć nadzieję, że pogoda będzie nam sprzyjać - przyznał Freund, jednocześnie dodając: - Teraz czuję się już już zdrowy. Przede mną jednak długa droga, aby dostać się tam gdzie chcę - na światowy szczyt

 

źródło: DSV / informacja własna

 

Dodaj komentarz