You are currently viewing Koudelka po upadku: „Najgorsze już za mną”, zmiana w czeskim składzie na Rukę
Roman Koudelka (fot. Julia Piątkowska)

Koudelka po upadku: „Najgorsze już za mną”, zmiana w czeskim składzie na Rukę

Koudelka Roman WC.Planica.2016 fot.Julia .Piatkowska - Koudelka po upadku: "Najgorsze już za mną", zmiana w czeskim składzie na RukęCzwartkowe kwalifikacje rozegrane w Ruce nieopodal Kussamo, zainaugurują cykl Pucharu Świata. Rozpoczęcia rywalizacji nie może doczekać się lider czeskiej kadry Roman Koudelka, który opowiedział o przygotowaniach do zimowego sezonu oraz o celach na nadchodzące miesiące. Czesi dokonali także korekty składu na pierwsze konkursy w Finlandii. 

 

Koudelka: "Głównym celem są Mistrzostwa Świata w Lahti"

Koudelka Roman TCS.Innsbruck.2016 fot.Julia .Piatkowska 300x199 - Koudelka po upadku: "Najgorsze już za mną", zmiana w czeskim składzie na Rukę
Roman Koudelka (fot. Julia Piątkowska)

Roman Koudelka, który w ostatnich latach jest liderem czeskiej kadry, ma za sobą ciężki okres przygotowawczy do rozpoczynającego się sezonu Pucharu Świata. Jednak jak mówi sam zainteresowany jest dobrze przygotowany do startu zimowych zmagań i nie może doczekać się czwartkowych kwalifikacji w Ruce, które otworzą kolejną edycję elitarnego cyklu rywalizacji najlepszych skoczków globu o Kryształową Kulę.

Początek letniego okresu przygotowawczego był dla 27-letniego Czecha czasem poszukiwań nowych rozwiązań sprzętowych pozwalających na osiąganie lepszych rezultatów w walce ze światową czołówką. – Wspólnie z trenerem Schallertem wprowadziliśmy kilka nowych rzeczy,  do których nie do końca byłem przekonany. Testowaliśmy różne długości nart, buty, wiązania, kombinezony. Nie jestem cierpliwym człowiekiem, bardzo się denerwowałem – przyznał Roman Koudelka.

Podczas jednego z treningów na skoczni w Libercu, złoty medalista październikowych mistrzostw Czech zaliczył upadek, po którym czekała go miesięczna przerwa od skoków. - Nie wyglądało to dobrze, czułem się źle. Starałem się, aby narty podczas skoku były jak najdalej od ciała, to był błąd. Wiało z tyłu, zaliczyłem upadek – wspomina feralną treningową próbę podopieczny Richarda Schallerta. – Odpocząłem, zostałem ojcem. Pomyślałem, że najgorsze już za mną – dodał z optymizmem.

Stursa Vojtech PK.Zakopane.2016 fot.Julia .Piatkowska 300x199 - Koudelka po upadku: "Najgorsze już za mną", zmiana w czeskim składzie na Rukę
Vojtech Stursa (fot. Julia Piątkowska)

Dla zawodnika, który na co dzień reprezentuje barwy klubu LKS Lomnice nad Popelkou, głównym celem  w nadchodzącym sezonie jest światowy czempionat w Lahti. – Najwięcej uwagi poświęcam Mistrzostwom Świata, medal tej imprezy jest marzeniem każdego sportowca. W rywalizacji drużynowej również mamy szansę na dobry wynik. Skupiam się także na rywalizacji w Pucharze Świata i Turnieju Czterech Skoczni, zobaczymy, które cele uda mi się zrealizować – zaznaczył lider czeskiej kadry.

Zawody Pucharu Świata w sezonie 2016/2017 będą jedenastym rokiem rywalizacji Romana Koudelki wśród elity skoczków narciarskich z całego świata. – Zeszłej zimy byłem jednym z faworytów, wszyscy oczekiwali po mnie wielkich sukcesów. Teraz powinno być łatwiej. Jeśli uda mi się zrealizować wszystkie przedsezonowe założenia, będę szczęśliwy, jednak skoki narciarskie to nieprzewidywalny sport – zakończył 11. zawodnik klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2015/2016.

 

Zmiana w  składzie na Kuusamo

Jak wcześniej informowaliśmy, na inauguracyjne zawody w fińskiej Ruce nieopodal Kuusamo, uda się sześciu skoczków zza naszej południowej granicy. Wbrew wiadomości, którą początkowo przekazał portal sport.idnes.cz, do Finlandii z reprezentacyjnymi kolegami nie poleci Viktor Polasek. 19-latka decyzją sztabu szkoleniowego zastąpi Vojtech Stursa. Poza nim na Rukatunturi zaprezentują się: Jakub Janda, Jan Matura, Lukas Hlava, Tomas Vancura i wspomniany Roman Koudelka.

 

Oskar Szechnicki,
źródła: czech-ski.com / ceskatelevize.cz

 

Ten post ma jeden komentarz

Dodaj komentarz