You are currently viewing Domen Prevc: „To zwycięstwo mogłoby smakować lepiej”
Domen Prevc i Peter Prevc (fot. Julia Piątkowska)

Domen Prevc: „To zwycięstwo mogłoby smakować lepiej”

Prevc Domen WC.Ruka .2016 fot.Julia .Piatkowska - Domen Prevc: "To zwycięstwo mogłoby smakować lepiej"Dla zawodników Gorana Janusa otwarcie sezonu w fińskim Kuusamo było wyśmienite, szczególnie za sprawą niespodziewanego triumfu 17-letniego Domena Prevca. Słoweńcy mogą jednak odczuwać pewien niedosyt ze względu na upadek Petera Prevca. O pechu swojego brata wspomniał także sam triumfator inauguracyjnych zawodów.

 
Prevc Peter upadek WC.Ruka .2016 fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Domen Prevc: "To zwycięstwo mogłoby smakować lepiej"
Peter Prevc tuż po upadku w Ruce (fot. Julia Piątkowska)

Wielkim wygranym pierwszego konkursu sezonu 2016/17 był najmłodszy z braci Prevców, Domen. Siedemnastolatek odniósł pierwsze zwycięstwo w karierze, jednak nie jest z niego w pełni usatysfakcjonowany. – To nie jest pierwszy raz, kiedy wygrywam z bratem, ale rywalizacja z nim nie jest moim celem. Ze względu na upadek Petera to zwycięstwo na pewno nie smakuje tak dobrze, jak mogłoby – komentował młody gwiazdor reprezentacji Słowenii. 

Domen Prevc uważa, że na razie w jego skokach mogą pojawiać się pewne błędy. – Trzeba trochę czasu, żeby przyzwyczaić się do skakania na śniegu. W zasadzie żadna reprezentacja nie miała zbyt wielu prób na naśnieżonych skoczniach. My mieliśmy okazje poskakać w Kranju, gdzie mimo 10 stopni na plusie, deszczu i wilgotnego powietrza udało się urządzić tory lodowe. Ludzie odpowiedzialni za przygotowanie tego obiektu zrobili naprawdę znakomitą robotę – stwierdził skoczek.

Starszy brat Domena, zdobywca Kryształowej Kuli w poprzednim sezonie i wielki faworyt obecnych zmagań, Peter Prevc, był bliski zwycięstwa na skoczni Rukatunturi. Plany pokrzyżował mu niegroźny upadek w drugiej serii.  – Ten wypadek to nic wielkiego. Troszkę się poobijałem i czuję niewielki ból, ale jutro powinno być wszystko w porządku. Trzeba po prostu bardziej uważać – przyznał wicemistrz olimpijski z Soczi, który jednocześnie był bardzo zadowolony z triumfu brata.

Prevc Domen Peter bracia WC.Ruka .2016 fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Domen Prevc: "To zwycięstwo mogłoby smakować lepiej"
Domen Prevc i Peter Prevc w Ruce (fot. Julia Piątkowska)

Radości z występów swoich najlepszych skoczków nie krył trener Słoweńców, Goran Janus. – Jestem wręcz zachwycony występami braci Prevców. Gratulacje dla Domena za pierwszy triumf w zawodach Pucharu Świata – i jednocześnie dla trenera Gorazda Bertoncelja, z którym Domen trenował przez całe lato. Szkoda upadku Petera, ale podium to podium. Jeszcze wczoraj nie zapowiadało się, że będzie tak dobrze, ale dziś zmieniliśmy kilka technicznych drobnostek i to „zatrybiło”. Skocznia w Kuusamo jest naprawdę duża, więc pierwszeństwo mają tu dobrzy lotnicy, a zarówno Peter, jak i Domen to skoczkowie ekstremalni – powiedział szkoleniowiec.

Janus odniósł się także do efektów modernizacji obiektu Rukatunturi, koniecznej do rozgrywania zawodów na wysokim poziomie. – Cieszę się, że zamontowano nową siatkę przeciwwiatrową za stanowiskiem trenerskim. Dotychczas wiatr potrafił być tam naprawdę niebezpieczny – chwalił organizatorów trener słoweńskiej ekipy.

 

Mikołaj Szuszkiewicz
źródło: informacja własna / sloski.si

 

Dodaj komentarz