You are currently viewing Bilety na norweski RAW AIR 2017 już w sprzedaży!

Bilety na norweski RAW AIR 2017 już w sprzedaży!

Raw Air Turniej.Norweski.2017 logo - Bilety na norweski RAW AIR 2017 już w sprzedaży!Mimo że do norweskiego turnieju pozostało jeszcze trochę czasu, fani już mogą zaopatrzyć się w bilety na ten dziesięciodniowy maraton ze skokami. Począwszy od 10 marca w Oslo, a skończywszy na lotach w Vikersund, „Raw Air” ma być najtrudniejszym zadaniem dla zawodników i największym źródłem emocji dla fanów. Ceny biletów zaczynają się od 20 NOK.

 
Falun.2015 Lugnet kibice.Norwegia fot.J.Piatkowska 300x200 - Bilety na norweski RAW AIR 2017 już w sprzedaży!
Norwescy kibice (fot. Julia Piątkowska)

Nie da się ukryć, ze RAW AIR jest bezprecedensowym wydarzeniem tego sezonu. Główny szef turnieju, Arne Åbråten, nie kryje emocji. – To będzie największa impreza w skokach w Norwegii. Poza tym, będzie to prawdopodobnie również największe wydarzenie kulturalne i sportowe, które połączy kibiców i telewidzów z całego świata.

Od 15 listopada prowadzona jest sprzedaż biletów na wszystkie konkursy, które odbędą się w przeciągu 10 dni. Działacz zdaje sobie sprawę, jak wielkim wysiłkiem będzie to dla wszystkich uczestników. – To jasne, że będzie to bardzo intensywne dla zawodników, jak i kibiców. Bez dnia przerwy między występami, RAW AIR będzie wyzwaniem fizycznym, jak i mentalnym. Staje się po prostu ekstremalny.

Norweski.TCS .Turniej.Czterech.Skoczni Oslo.Trondheim.Lillehammer.Vikersund fot.Julia .Piatkowska.Even .Thorbergsen.Geir .A.Granviken 300x200 - Bilety na norweski RAW AIR 2017 już w sprzedaży!
Areny norweskiego turnieju Raw Air

Po zawodach na wzgórzu Holmenkollen zawodnicy przeniosą się do Lillehammer. Tamtejsi organizatorzy również są bardzo podekscytowani przed nadchodzącymi zawodami, o czym mówi Eiliv Furuli z komitetu organizacyjnego. – Ta zima będzie dla nas ekscytująca. Koncepcja RAW AIR umożliwia nam organizację międzynarodowych zawodów narciarskich trzy razy w tym sezonie, a to bardzo dużo.

Oczywiście radości nie brakuje też w obozie organizatorskim konkursu na „mamucie” w Vikersund, gdzie turniej dobiegnie końca. – Jesteśmy dumni, że finał odbędzie się u nas. Myślę, że może to wznieść skoki na nowy poziom. Publiczność pod skocznią oraz tysiące wolontariuszy niewątpliwie od razu zaznaczą się w historii turnieju– mówi Stig Hamstad, jeden z włodarzy Vikersundbakken.

 

Szczegółowe informacjom dotyczące biletów na norweski turniej RAW AIR.

Oslo Holmenkollen 300x200 - Bilety na norweski RAW AIR 2017 już w sprzedaży!
Oslo – Holmenkollen (fot. Stefan Piwowar)

W Oslo mamy bardzo szeroki wybór miejsc, jak i wejściówek. Można zakupić bilet jedynie na „Raw Air Opening”, którego cena wynosi 211 koron norweskich za bilet ulgowy (studenci oraz młodzież do 16. roku życia) lub normalny za 278 NOK (100 NOK = ok. 49 zł). Dla spragnionych większych emocji, organizatorzy przygotowali pulę wejściówek na cały weekend na Hollmenkollen – „Weekendpass”. Opcji jest wówczas kilka: można zasiąść tuż przy zeskoku, powyżej na widowni lub przy strzelnicy biatlonowej. W obu przypadkach możemy zdecydować, czy chcemy miejsca siedzące, czy stojące, a także która trybuna nas interesuje – północna, czy południowa. Istnieje ponadto opcja wyboru miejsca na trybunie na przeciwko rozbiegu, z doskonałym widokiem na cały zeskok. Ceny wahają się od 78 NOK do 633 NOK. Miejsca tuż przy progu skoczni (miejsca są tam numerowane) na jeden dzień zawodów to koszt między 173 NOK, a 483 NOK. Pojedynczy bilet na miejscówki przy arenie dla biatlonistów to ceny od 56 NOK do 378 NOK.

Trondheim Granasen fot.Even .Thorbergsen 300x200 - Bilety na norweski RAW AIR 2017 już w sprzedaży!
Trondheim 'Granasen’, fot. Even Thorbergsen

W Lillehammer sprawa biletów jest nieco prostsza. Dwudniowy karnet na wszystkie dni zmagań na Lysgårdsbakken kosztuje dla wszystkich 220 NOK.

Aby obejrzeć zmagania na skoczni Granåsen w Trondheim, za bilety trzeba zapłacić od 100 NOK (dzieci do 14. roku życia) do 200 NOK (dorośli) do 31 grudnia 2016 roku. Po Nowym Roku każdy bilet będzie droższy o 50 NOK.

Pozostaje kwestia skoczni mamuciej w Vikersund, na której RAW AIR się zakończy. Jednodniowy bilet to cena od 20 NOK do 278 NOK na trybunach A, B, C, D, oraz 68 NOK- 483 NOK na miejscu „vipowskim”. Za kompletną weekendową zabawę na Vikersundbakken należy zapłacić 788 NOK (dorośli). Najdroższy bilet VIP na całą imprezę na „mamucie” to koszt 1298 NOK.

Więcej szczegółów znaleźć można znaleźć na www.rawair.noBilety czekają na kibiców na www.ticketmaster.no.

 

Pełny program RAW AIR 2017:

OSLO

  • 10 marca 2017 r. (piątek) – kwalifikacje
  • 11 marca 2017 r. (sobota) – konkurs drużynowy
  • 12 marca 2017 r. (niedziela) – konkurs indywidualny

LILLEHAMMER

  • 13 marca 2017 r. (poniedziałek) – kwalifikacje
  • 14 marca 2017 r. (wtorek) – konkurs indywidualny

TRONDHEIM

  • 15 marca 2017 r. (środa) – kwalifikacje
  • 16 marca 2017 r. (czwartek) – konkurs indywidualny

VIKERSUND

  • 17 marca 2017 r. (piątek) – kwalifikacje
  • 18 marca 2017 r. (sobota) – konkurs drużynowy
  • 19 marca 2017 r. (niedziela) – konkurs indywidualny, finał
 

źródło: ticketmaster.no / skiforbundet.no

 

Dodaj komentarz