You are currently viewing „Wokół Skoczni”: ślub Hannawalda, śpiewający Austriacy i skocznia z LEGO (przegląd informacji)

„Wokół Skoczni”: ślub Hannawalda, śpiewający Austriacy i skocznia z LEGO (przegląd informacji)

Kraft Stefan smile fot.Julia .Piatkowska - "Wokół Skoczni": ślub Hannawalda, śpiewający Austriacy i skocznia z LEGO (przegląd informacji)Karuzela Pucharu Świata 2016/2017 ruszyła! Zawody w Kuusamo udało się rozegrać w całości, a za nami także zmagania w Klingenthal, w których wielkie emocje sprawiła nam drużyna polskich skoczków. Przed nami z kolei rywalizacja w Lillehammer. Jednak zanim do tego dojdzie czas sprawdzić o czym pisano i mówiono w skokach… poza skokami!

 

1. Po ponad dwóch latach odbudowy, skocznie w tureckim Erzurum znów pokryte są białym puchem. Wszystkie pięć obiektów z kompleksu zostało prawie całkowicie zniszczonych w czasie osuwiska w lipcu 2014 roku. Tuż przed rozpoczęciem zimowego sezonu 2016/2017 skocznie narciarskie prezentowały się znakomicie. Prace remontowe dobiegają powoli ku końcowi. (facebook.com/TurkeySkiJumpingTeam)

While team is training in Ruka, Finland we got photo from Bilal concerning Erzurum new ski jumping stadium ! Happy to...

Opublikowany przez Turkey Ski Jumping Team - Türkiye kayakla atlama takımı na 18 listopad 2016

 
Kasai Noriaki WC.Wisla .2016 fot.Julia .Piatkowska 300x199 - "Wokół Skoczni": ślub Hannawalda, śpiewający Austriacy i skocznia z LEGO (przegląd informacji)
Noriaki Kasai, fot. Julia Piątkowska

2. Noriaki Kasai rozpoczął swój kolejny sezon Pucharu Świata. Zmagania Japończyka śledzić będzie cały narciarski świat, wszak sportową wytrzymałością jaką prezentuje Noriaki, wzbudza zachwyt w każdym. Tuż przed zawodami w Kuusamo 44-latek zdradził japońskiemu serwisowi informacyjnemu, że wielkim napędem do dobrych skoków jest dla niego perspektywa zdobycia złotego medalu (którego to brakuje w jego bogatej kolekcji) na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w 2018 roku. - Kiedy osiągasz taki wiek jak mój, skoki są nieco "sztywniejsze", ale jeśli mogę o siebie odpowiednio zadbać, mam nadzieję na dobre wyniki w Pucharze Świata. Wiem, że nie będzie to łatwe, ale chcę wygrać złoty medal - mówi. Jeśli Japończyk utrzyma dobrą dyspozycję wszystko jest możliwe, kto wie czy Noriaki nie zawita także na ZIO w Pekinie w 2022 roku. (japantimes.co.jp)

 

3. Sarah Hendrickson przeszła niezwykle długą drogę powrotu do zdrowia. Czołowa amerykańska skoczkini narciarska po osiemnastu miesiącach od kontuzji kolana, pod koniec października oddała swoje pierwsze skoki. Teraz zaczęła kolejny sezon damskiego Pucharu Świata. Na poniższym filmie możemy zobaczyć w wielkim skrócie jak wiele zrobiła 22-latka z Salt Lake City, by powrócić do sprawności. (facebook.com/SarahHendrickson; redbull.com)

Ending a long road this weekend with my first World Cup back. Excited to fly with a bib on again! Full article http://win.gs/return-to-flight #givesyouwings #fisskijumping #womensskijumping #wsj

Opublikowany przez Sarah Hendrickson na 30 listopad 2016

 

4. Kto ma ochotę na odwiedzenie Słowenii zimową porą? W Kranjskiej Gorze zostanie zorganizowana narciarska impreza SkiOpening Slovenia. Jedną z atrakcji będzie przeprowadzony po raz pierwszy amatorski konkurs skoków narciarskich na skoczni 15-metrowej w Planicy. Specjalnym gościem i zarazem jurorem będzie Adam Małysz, który gorąco zaprasza do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Szczegóły pod tym LINKIEM. Impreza odbędzie się w dniach 11-18 grudnia. A TUTAJ strona wydarzenia na Facebooku. (neckermann.pl)

 

5. Sven Hannawald nie jest już stanu wolnego. Niemiec wziął ślub ze swoją narzeczoną, Melissą Thiem. Para spodziewa się swojego pierwszego potomka. Sven podzielił się ze swoimi fanami filmem ukazującym poranny "trening" dziecka w brzuchu jego mamy. Młodej Parze życzymy wszystkiego co najlepsze na nowej drodze życia! (facebook.com/SvenHannawald)

Endless Love ❤️‍♂️❤️ #married #mrsandmr #love #happy #hannawald

Opublikowany przez Sven Hannawald na 30 listopad 2016

Morning-Workout ❤️ #parents #sport #child # #❤️

Opublikowany przez Sven Hannawald na 28 listopad 2016

 

6. Robert Kranjec przechodzi intensywną rehabilitację. Słoweniec po kontuzji kolana tuż przed rozpoczęciem Pucharu Świata 2016/2017 przeszedł operację. Robi na swoim oficjalnym profilu na Facebooku dzieli się postępami w drodze powrotu do zdrowia. Za Słoweńcem pierwsze treningi na rowerze stacjonarnym. Niestety przez kontuzję, obecny sezon Robert obejrzy tylko w telewizji. Życzymy dużo zdrowia i sprawnych postępów w rehabilitacji! (facebook.com/RobertKranjec)

Opublikowany przez Robert Kranjec na 30 listopad 2016

 

7. Co widzi skoczek siedzący na belce lub po prostu na górze skoczni w Lillehammer? Jeśli trafi na odpowiednią pogodę jego oczom ukaże się zapierający dech w piersiach widok. Norweski obiekt jest po prostu piękny. Sami spójrzcie. (facebook.com/LukasRunggaldier)

Ein geiler Flugtag geht zu Ende..#skijumping #magische #augenblicke #geilstenjobderwelthaben #lillehammer #norway

Opublikowany przez Lukas Runggaldier na 29 listopad 2016

 

8. Klub Sportowy Eve-nement Zakopane wypuścił do sprzedaży specjalnie przygotowany kalendarz na nadchodzący 2017 rok. Na jego kartach widnieją młodzi adepci narciarstwa. Autorem zdjęć jest Ewa Bilan-Stoch. Dochód uzyskany ze sprzedaży przeznaczony zostanie na letnie obozy szkoleniowe dla członków klubu. Kalendarz ścienny można nabyć na treningach klubu lub na stronie kamiland.pl. Kto jeszcze nie ma kalendarza? (kamiland.pl)

Czas pędzi... Nasz Klub działa już dwa lata! Z tej okazji wydaliśmy duży kalendarz a całkowity dochód z jego sprzedaży...

Opublikowany przez Kamil Stoch - Oficjalna strona na 30 listopad 2016

 

9. Dobra promocja to podstawa w dzisiejszych czasach. Doskonale zdaje się to wiedzieć reprezentacja Austrii, która na nowy sezon Pucharu Świata przygotowała dla swoich fanów dwie niespodzianki. Pierwsza z nich to nowe, wspólne zdjęcie kadry. Zupełnie inne niż wszystkie z wielką dozą humoru. Efekt poniżej:

Freuen uns schon auf unser neues Teamposter! Great shooting for our new poster! thx Mirja Geh Photography #skijumpingAUT #ramsau #posterboys

Opublikowany przez Skijumping Austria na 28 listopad 2016

Drugą niespodzianką, w podziękowaniu dla fanów za wsparcie, jest nagrana piosenka. Kadra Austrii wraz z Leo Abererem nagrała kawałek o tytule "Jump Down Deep". Czyżby ta piosenka stała się hymnem Pucharu Świata 2016/2017? Posłuchajcie! (fis-ski.com / youtube.com)

 

10. Robert Kranjec (jako ambasador) oraz Jernej Damjan wzięli udział w promocji klocków LEGO. Firma stworzyła z klocków skocznię wraz z zawodnikami, którzy poruszają się na kółkach. Zobaczcie: (facebook.com/LEGOStoreSlovenija)

Video mojega najboljšega LEGO Planica skoka. V počasnem posnetku, da se bolje vidi :). LEGO Store Slovenija

Opublikowany przez Robert Kranjec na 25 listopad 2016

Went shopping today and came to Planica :) Great job @lego @ocplanica @slo.ski #junakizime #fis @fisskijumping #skijumping #skijumper @btccity #lego #skijumpinghill #shopping @citypark_ljubljana

Opublikowany przez Jernej Damjan na 23 listopad 2016

 

11. Piotr Żyła i Manuel Fettner korzystając z okazji obecności w Kuusamo spotkali Świętego Mikołaja. Jak się okazuje, w doświadczonych zawodnikach obudziło się wewnętrzne dziecko! Bo w kim by się nie obudziło, prawda? (facebook.com/PiotrŻyła; SkijumpingAustria)

ho ho ho:-) u mnie już był Mikołaj:-P no i tak na podsumowanie pierwszego PŚ w Ruce:-) też sie tu da skakać i to nawet bardzo fajnie:-)))

Opublikowany przez Piotr Żyła- Official na 26 listopad 2016

Jawoi! Erster Podestplatz inkl. super Teamergebnis! Yes! First Podium and a great team result! #kuusamo #skijumpingAUT #austrianpowerteam

Opublikowany przez Skijumping Austria na 26 listopad 2016

 

zebrała Paulina Jarmolik

 

Dodaj komentarz