You are currently viewing Żyła odnalazł stabilność, Stoch: „Cieszę się skokami jak dawniej”
Kamil Stoch i Piotr Żyła (fot. Julia Piątkowska)

Żyła odnalazł stabilność, Stoch: „Cieszę się skokami jak dawniej”

Stoch Zyla TCS.Ga Pa.2015 fot.Julia .Piatkowska - Żyła odnalazł stabilność, Stoch: "Cieszę się skokami jak dawniej"Kamil Stoch i Piotr Żyła stawali już na najwyższym stopniu podium zawodów PŚ. Skoczek z Zębu jest pod tym względem bardziej utytułowany – na swoim koncie ma 15 triumfów. Wiślanin zdołał wygrać raz. Wczoraj obaj po raz pierwszy w karierze zwyciężyli konkurs drużynowy. – Nie spodziewałem się, że tak dobrze zaczną się dla mnie starty – przyznał Żyła.

 

Piotr Żyła w sobotę zachwycał tym, czego brakowało mu w poprzednim sezonie – stabilnością. W konkursowych próbach dwukrotnie osiągnął 134 metry. – Jak najbardziej, skoki były dobre i stabilne. To było moje zadanie i udało się je zrealizować. Myślę, że to były normalne, dobre skoki, ale zdarzały się już lepsze. Było po prostu fajnie – skwitował historyczny sukces, a zapytany o porównanie dotychczasowych pucharowych zwycięstw, stwierdził: – Tak naprawdę jest to na równi. Zwycięstwo to zwycięstwo, indywidualnie czy drużynowo. Drużynowo jest jednak trochę inaczej, bo każdy z nas ma swój wkład.

 

Wywiad z Piotrem Żyłą (AUDIO):

 
Stoch Kamil Polska S.Piwowar 1200 300x200 - Żyła odnalazł stabilność, Stoch: "Cieszę się skokami jak dawniej"
Kamil Stoch (fot. Stefan Piwowar)

Triumfator pucharowych zmagań z Oslo z 2013 roku od tego czasu nie zdołał odnieść tak dużego sukcesu. W sobotę udało mu się tego dokonać w Klingenthal wraz z kolegami: Kamilem Stochem, Dawidem Kubackim i Maciejem Kotem. – Te trzy starty, które mam za sobą oceniam na bardzo duży plus. Szczerze, to nie spodziewałem się, że tak dobrze zaczną się dla mnie starty.  Po ciężkim lecie jakie było, miałem dość dużo zmian, gorszych sytuacji. Jak nie szło to nie do końca się fajnie czułem, cały czas czegoś brakowało. Teraz zima zaczęła się dla mnie bardzo dobrze i to taka wisienka z tej ciężkiej pracy, którą zrobiliśmy wszyscy przez całe lato – powiedział 13. zawodnik klasyfikacji generalnej PŚ. – Cały czas buduję jeszcze pewność siebie i te skoki mogą być jeszcze lepsze. Wiadomo, że gorsze też będą się zdarzać, ale sezon jest długi. W każdym konkursie trzeba walczyć i dawać z siebie wszystko – dodał.

Krótko swój wyśmienity występ ocenił także Kamil Stoch, który w konkursie szybował w obu seriach najdalej (139 oraz 140 metrów), uzyskując drugą notę całym zmagań, niższą tylko od rezultatu Macieja Kota.

– Czuję się wspaniale. To był wspaniały dzień, wspaniały konkurs. Moja forma jest bardzo dobra, a skoki równe i na wysokim poziomie. Latem wykonaliśmy kawał dobrej roboty, zmodyfikowałem też trochę moją pozycję najazdową. Teraz znów cieszę się skokami jak dawniejzapewnił.

 

korespondencja z Klingenthal, Alicja Kosman / PZN

 

Dodaj komentarz