You are currently viewing Hannawald „usypia kibiców” przed telewizorami, Niemcy protestują
Sven Hannawald (fot. Julia Piątkowska)

Hannawald „usypia kibiców” przed telewizorami, Niemcy protestują

Hannawald Sven fot.Julia .Piatkowska 1200 - Hannawald "usypia kibiców" przed telewizorami, Niemcy protestująSpostrzegawczy widzowie transmisji zawodów Pucharu Świata w Klingenthal mogli dostrzec górujący nad fragmentem widowni transparent, którego treść skierowana była do włodarzy stacji Eurosport. Kibice domagają się powrotu komentującego od lat duetu: 73-letniego dziennikarza Dirka Thielego i byłego skoczka Gerda Siegmunda.

 

Hannawald Sven fot.Gosia .Mynett skokipolska 300x200 - Hannawald "usypia kibiców" przed telewizorami, Niemcy protestują
Kiedyś promował swoją książkę, teraz komentuje skoki, ale sympatię kibiców w tej roli póki co traci, fot. Gosia Mynett

Uznaną parę w rozpoczętym niedawno sezonie zastąpił nowy skład w postaci dotychczasowego komentatora koszykówki i piłki nożnej, Matthiasa Bieleka, oraz znanego wszystkim kibicom skoków Svena Hannawalda. Pogłoski o zmianach zaczęły krążyć już z końcem lata, kiedy to bulwarówka „Bild” ogłosiła, że nowym ekspertem Eurosportu zostanie zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni z przełomu lat 2001 i 2002. Wówczas przedstawiciele popularnego nadawcy nie chcieli potwierdzić tych rewelacji, a Siegmund twierdził, że nic na ten temat nie wie i nie spodziewa się zwolnienia z funkcji.

Zatrudnienie nowych komentatorów potwierdziło się w październiku. Szef Eurosportu, Peter Hutton, tłumaczył wówczas, że jest to część nowej strategii stacji mającej opierać się w większym stopniu na znanych osobistościach i wzmocnieniu lokalnego znaczenia kanału. Bielek i Hannawald zaczęli pracę już podczas zawodów w Ruce i jak widać, ku rozpaczy włodarzy stacji, najwyraźniej nie zaskarbili sobie sympatii telewidzów.

W mediach społecznościowych można znaleźć wiele wpisów świadczących o tym, że grupa fanów prezentująca transparent w Klingenthal nie jest odosobiona w swoich poglądach. – Mamy komentatora, który prawdopodobnie nigdy wcześniej nie widział skoków narciarskich, a także usypiającego Hannawalda, który tkwi we własnym świecie i sobie gaworzy – to jedna z opinii internautów zamieszczona pod wywiadem z Bielekiem i Hannawaldem opublikowanym przez portal skispringen.com. Fani chętnie wspominają Thielego i Siegmunda jako profesjonalny, świetnie uzupełniający się duet. Pojawiają się też głosy wsparcia dla nowych sprawozdawców: – Dajmy im trochę czasu, Thiele i Siegmund byli jak zdarte płyty – takie wypowiedzi stanowią jednak zdecydowaną mniejszość.

Hofer Walter Zakopane B.Leja  300x199 - Hannawald "usypia kibiców" przed telewizorami, Niemcy protestują
Walter Hofer, fot. Bartosz Leja

Tymczasem Dirk Thiele i Gerd Siegmund wystartowali z nowym projektem – w ramach kanału AVIA TV, funkcjonującego w serwisie YouTube oraz na Facebooku, prowadzą transmitowane na żywo rozmowy z gośćmi związanymi ze światem skoków. W ostatni weekend w dwóch programach gościli dyrektora Pucharu Świata, Waltera Hofera, oraz trzech trenerów reprezentacji narodowych: Wernera Schustera, Heinza Kuttina i Alexandra Stoeckla.

Podobnie jak w Polsce, skoki narciarskie transmitowane są w Niemczech nie tylko przez międzynarodową stację Eurosport, ale także przez telewizję publiczną.

 

źródło: dwdl.de / skispringen.com / tag24.de

 

Dodaj komentarz