You are currently viewing Trzej bracia Prevc wystąpią w Engelbergu!

Trzej bracia Prevc wystąpią w Engelbergu!

Tego jeszcze w Pucharze Świata nie było! Podczas nadchodzących zawodów w szwajcarskim Engelbergu na starcie zobaczymy aż trzech znakomitych słoweńskich braci – Petera, Cene i Domena Prevców. Najstarszy z nich wciąż broni Kryształowej Kuli, „średni” prowadzi w Pucharze Kontynentalnym, a trzeci dzierży żółtą koszulkę lidera PŚ.

 
Prevc Domen 3 TCS.Oberstdorf.2015 fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Trzej bracia Prevc wystąpią w Engelbergu!
Domen Prevc (fot. Julia Piątkowska)

W pierwszych weekendach Pucharu Świata 2016/17 Słoweńcy startowali w składzie: Peter i Domen Prevcowie, Jurij Tepes, Nejc Dezman, Anze Lanisek i Jaka Hvala. Pierwsi trzej jako jedyni punktowali w każdym z rozegranych konkursów. Pozostali nie potrafili awansować do rundy finałowej ani razu, a Hvala tylko raz przebrnął kwalifikacje. To skłoniło trenera Gorana Janusa do zrezygnowania z usług mistrza świata juniorów z 2013 roku i powołanie innego zawodnika w zamian.

Prevc Cene coc.wisla .2014 j.piatkowska 300x200 - Trzej bracia Prevc wystąpią w Engelbergu!
Cene Prevc (fot. Julia Piątkowska)

Wybór nie był trudny – padło na Cene Prevca. „Środkowy” z braci w ostatni weekend znakomicie spisywał się w zawodach Pucharu Kontynentalnego na dużej skoczni w norweskim Vikersund. Na trzy rozegrane tam konkursy wygrał dwa, do czego dołożył drugie miejsce. Dwudziestolatek jest liderem klasyfikacji generalnej „drugiej ligi” i wygląda na to, że wcale nie musi być w dużo gorszej formie od Petera i Domena.

Do tej pory nie zdarzyło się, żeby trzej bracia brali udział w jednych zawodach Pucharu Świata w skokach. Za sprawą Prevców zanosiło się na to już od jakiegoś czasu: wspólnie brali już udział w konkursach Peter i Cene oraz Peter i Domen. Nigdy dotąd nie mieli jednak okazji wystartować w komplecie.

 

Skład reprezentacji Słowenii na PŚ w Engelbergu:

  • Domen Prevc (1. miejsce w PŚ 2016/17),
  • Peter Prevc (10. miejsce),
  • Jurij Tepes (22. miejsce),
  • Cene Prevc (nieklasyfikowany),
  • Nejc Dezman (nieklasyfikowany),
  • Anze Lanisek (nieklasyfikowany).
 

Pełny program PŚ w Engelbergu (16-18 grudnia) >>>

 

źródło: sloski.si

 

Dodaj komentarz