You are currently viewing Pięciu Norwegów pewnych startu w TCS, Tande: „Mogę wygrać”

Pięciu Norwegów pewnych startu w TCS, Tande: „Mogę wygrać”

Norwegowie od początku zimy mogą być zadowoleni z wiodącej roli, jaką odgrywa w światowej czołówce Daniel Andre Tande. Jednocześnie zmartwieniem jest dyspozycja pozostałych podopiecznych trenera Stoeckla. Cieniem samego siebie sprzed roku jest Johann Andre Forfang. Tym samym Austriak ma niełatwe zadanie wybrania składu na Turniej Czterech Skoczni.

 

Tande jest jedynym ogniwem zespołu Wikingów, na które w pierwszym zimowym periodzie nie zawodziło. 22-letni zawodnik trzykrotnie wskakiwał już w tym sezonie na drugi stopień pucharowego podium (w Ruce, Klingenthal i Lillehammer), a w klasyfikacji generalnej ustępuje tylko niesamowitemu słoweńskiemu juniorowi – Domenowi Prevcowi. Zgodnie z oczekiwaniami to właśnie skoczek z Kongsbergu będzie podczas 65. Turnieju Czterech Skoczni liderem ekipy Wikingów.

Wierzymy, że Tande może wygrać Turniej. On jest bardzo pewny i wyniki wskazują na to, że możemy obrać to sobie jako cel. On jest naszą najsilniejszą kartą – zapewnił w rozmowie z portalem nrk.no asystent trenera Stoeckla, Magnus Brevik, a sam zawodnik, przyznał: – Myślę, że mogę liczyć na więcej niż turniejowe podium. Jeśli wszystko się uda, mogę wywalczyć końcową wygraną.

8H7A9444 - Pięciu Norwegów pewnych startu w TCS, Tande: "Mogę wygrać"
Johann Andre Forfang (fot. Julia Piątkowska)

Pojedyncze solidne występy w tegorocznym Pucharze Świata zanotował Andreas Stjernen, który w „generalce” plasuje się tuż za czołową dziesiątką. Poza tą dwójką zyskanie trenera Stoeckla zyskał Anders Fannemel oraz dwaj zawodnicy, którzy wskoczyli do rozgrywek najwyższej rangi po udanych startach w Pucharze Kontynentalnym.

O ostatnie, szóste miejsce, powalczą dwaj zawodnicy – Joachim Hauer oraz Johann Andre Forfang. Kluczowa podczas nominacji będzie ich postawa w czasie konkursów Pucharu Kontynentalnego w szwajcarskim Engelbergu w dniach 27-28 grudnia. Szczególnie sytuacja tego ostatniego, w porównaniu do zeszłej zimy, wydaje się być nie najlepsza. Piąty zawodnik sezonu 2015/2016, po roku od imponujących rezultatów zgromadził zaledwie 7 pucharowych punktów i plasuje się na odległej, 40. pozycji. Z drugiej strony, jego krajowy konkurent, Hauer, nie ma na swoim koncie ani jednego punktowanego miejsca.

 

Skład reprezentacji Norwegii na pierwsze konkursy 65. TCS:

  • Daniel Andre Tande (2. miejsce w PŚ 16/17, 24. miejsce w 64. TCS)
  • Andreas Stjernen (11. / 15.)
  • Anders Fannemel (23. / 8.)
  • Robert Johansson (30. / nieklasyfikowany)
  • Tom Hilde (34. / 40.)
  • + 1
 

źródło: nrk.no

 

Dodaj komentarz