You are currently viewing Polacy trenowali na Wielkiej Krokwi, znamy biało-czerwoną piątkę na TCS! (FOTO)

Polacy trenowali na Wielkiej Krokwi, znamy biało-czerwoną piątkę na TCS! (FOTO)

Zakopane Wielka.Krokiew.trening.grudzien.2016 fot.Alicja.Kosman - Polacy trenowali na Wielkiej Krokwi, znamy biało-czerwoną piątkę na TCS! (FOTO)Wielka Krokiew w Zakopanem ma już za sobą pierwszy etap modernizacji, czyli wymianę rozbiegu i w ubiegłym tygodniu otrzymała krajowy certyfikat pozwalający na organizowanie na niej zawodów. Międzynarodowa homologacja ma przyjść lada dzień. We wtorek, 20 grudnia po raz pierwszy obiekt przetestowali skoczkowie, a wśród nich Kadra Narodowa A.

 

Podopieczni trenera Stefana Horngachera rozpoczęli we wtorek trzydniowe zgrupowanie w Zakopanem. W porannym treningu towarzyszyli im czterej przedskoczkowie, którymi opiekował się trener Tomasz Pochwała. Pierwszy skok na zmodernizowanej Wielkiej Krokwi im. Stanisława Marusarza (HS-134) oddał Wojciech Marusarz – nazwisko wszak zobowiązuje. Trening przebiegł bardzo sprawnie. W Zakopanem panuje prawdziwa, mroźna zima i dlatego też skocznia była doskonale przygotowana na przyjęcie najlepszych polskich zawodników.

Modernizację obiektu pozytywnie ocenia trener główny Kadry Narodowej A. Skocznia wygląda naprawdę świetnie, a nowy rozbieg jest bardzo dobry. Nie ma dużej zmiany, ale trochę inaczej się teraz skacze, leci nieco niżej nad zeskokiem. Będziemy teraz analizować materiały video z treningu i przyjrzymy się lepiej jak to wygląda. To dobra skocznia, dobry profil i pozytywnie oceniam modernizację obiektu. Dziś wszystko było doskonale przygotowane na nasz trening i chciałbym podziękować wszystkim osobom, które się do tego przyczyniły. Wykonały naprawdę super pracę, jestem bardzo pozytywnie zaskoczony – komentuje trener Stefan Horngacher.

Po ostatnim treningu w Zakopanem poznamy skład na Turniej Czterech Skoczni. – Nie wszyscy skoczkowie będą mogli wziąć udział w Mistrzostwach Polski, bo część będzie już w tym czasie w drodze na zawody Pucharu Kontynentalnego w Engelbergu. W związku z tym w najbliższy czwartek przeprowadzimy kwalifikacje do Turnieju Czterech Skoczni. Pięciu skoczków jest już pewnych wyjazdu, są to: Kamil Stoch, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Piotr Żyła i Stefan Hula. Decyzja o tym, kto dopełni składu na turniej, zapadnie po kwalifikacjach – dodał szkoleniowiec Kadry Narodowej A. Czwartkowy (22 grudnia) trening będzie otwarty dla przedstawicieli mediów. Kilka dni później, 26 grudnia po raz pierwszy na zmodernizowanym obiekcie przeprowadzone zostaną zawody. Najlepsi polscy skoczkowie narciarscy zmierzą się w Konkursie Świątecznym – Mistrzostwach Polski Seniorów.

Dodajmy, że największe szanse na dołączenie do biało-czerwonego składu na 65. Turniej Czterech Skoczni mają: Klemens Murańka i Aleksander Zniszczoł, którzy mają już za sobą punktowe starty w tegorocznym PŚ, a także Jan Ziobro i Krzysztof Biegun, którzy stanowili o polskiej sile w dotychczasowych zmaganiach w Pucharze Kontynentalnym.

 

Skład polskiej kadry na pierwsze konkursy 65. TCS:

  • Kamil Stoch (4. miejsce w PŚ 16/17, 23. miejsce w 64. TCS),
  • Maciej Kot (6. / 32.)
  • Dawid Kubacki (16. / 35.)
  • Piotr Żyła (18. / 64.)
  • Stefan Hula (25. / 25.)
  • + 2
 

Fotorelacja z dzisiejszego treningu:

 

Autor komunikatu i zdjęć: Alicja Kosman
Rzecznik prasowy Kadry Narodowej w skokach narciarskich

 

 

Dodaj komentarz