You are currently viewing Siedmiu Austriaków powalczy na początku Turnieju Czterech Skoczni

Siedmiu Austriaków powalczy na początku Turnieju Czterech Skoczni

8H7A0553 - Siedmiu Austriaków powalczy na początku Turnieju Czterech SkoczniPrzed nami kilka dni przerwy od zmagań na światowych skoczniach, ale skoczkowie i trenerzy nie zwalniają tempa. Kolejna reprezentacja odkryła karty przed prestiżowym niemiecko-austriackim turniejem. Kadra pod wodzą Heinza Kuttina do boju wystawia aż 7 zawodników, a to za sprawą kwoty startowej wywalczonej w Pucharze Kontynentalnym.

 

Na chwilę obecną trzon reprezentacji Austrii stanowi czterech skoczków: Michael Hayboeck, Stefan Kraft, Manuel Fettner oraz Andreas Kofler. Cała czwórka tej zimy wskakiwała już na podium indywidualnych konkursów Pucharu Świata. Do nich w niemieckiej części tournée (w Oberstdorfie i Garmisch-Partenkirchen) dołączą nieco mniej doświadczeni: Markus Schiffner, Elias Tollinger i Florian Altenburger.

Sam trener kadry A Heinz Kuttin pochlebnie wypowiada się o podopiecznych szkoleniowca kadry B, którzy większość letnich przygotowań spędzili właśnie z Florianem Lieglem: – Jestem bardzo zadowolony z występów drużyny Floriana w Pucharze Kontynentalnym, która zapracowała na tak wysoką kwotę startową. Dlatego właśnie Elias Tollinger oraz Florian Altenburger dołączą do drużyny. Markus Schiffner również zasłużył na dołączenie do rywalizacji w Turnieju, ponieważ ostatnio konsekwentnie zdobywał punkty Pucharu Świata i oddał bardzo dobry pierwszy skok w ostatnim niedzielnym konkursie w Engelbergu.

Dodajmy, że w latach 2009-2015 po triumf w austriacko-niemieckim cyklu sięgali właśnie reprezentanci Austrii (Loitzl, Kofler, Morgenstern, Schlierenzauer, Diethart, Kraft). Jedynie w sezonie 2015/2016 znakomitą passę zatrzymał Słoweniec Peter Prevc. Szanse Austriaków na triumf w 65. Turnieju Czterech Skoczni nie są jednak małe, zaważywszy na to, że czterech wiodących zawodników ekipy Kuttina plasuje się w pierwszej dziesiątce klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

O oczekiwaniach wobec swoich podopiecznych, sam szkoleniowiec mówi ze spokojem: –Chcemy zwyciężać w rankingu, to oczywiste. Będziemy się jednak skupiać na każdym konkursie pojedynczo.

W tym tygodniu austriacka kadra trenuje na jednej z niemieckich aren TCS, na Olympiaschanze w Garmisch-Partenkirchen. Skoczkowie kadry A skaczą tam wraz z drugą i trzecią grupą narodową, a następnie zawodnicy będą odpoczywać w domach podczas świąt Bożego Narodzenia.

 

Skład Austrii na Turniej Czterech Skoczni:

  • Stefan Kraft (3. miejsce w PŚ 16/17, 5. miejsce w 64. TCS)
  • Manuel Fettner (8. / 18.)
  • Michael Hayboeck (9. / 3.)
  • Andreas Kofler (10. / 48.)
  • Markus Schiffner (32. / 59.)
  • Elias Tollinger (nieklasyfikowany / 53.)
  • Florian Altenburger  (nieklasyfikowany / 58.)
 

źródło: oesv.at

 

Dodaj komentarz