You are currently viewing Andraz Pograjc kolejnym kontuzjowanym Słoweńcem!
Andraž Pograjc, fot. Katarzyna Służewska

Andraz Pograjc kolejnym kontuzjowanym Słoweńcem!

Pech niestety nie opuszcza reprezentacji Słowenii, w której w ostatnich miesiącach kilku zawodników zmagało się poważnymi problemami zdrowotnymi. Po Robercie Kranjcu, któremu kontuzja kolana nie pozwala wziąć udziału w sezonie 2016/2017, i potrąconym niedawno przez samochód Ernescie Prisliciu, ciężkiej kontuzji doznał Andraz Pograjc.

 
Kranjec Planica.2016 b.leja  300x200 - Andraz Pograjc kolejnym kontuzjowanym Słoweńcem!
Robert Kranjec (fot. Bartosz Leja)

W cieniu sukcesów Domena Prevca na początku kolejnego cyklu Pucharu Świata los nie oszczędza reprezentantów Słowenii. Jeszcze przed inauguracyjnymi zawodami w fińskiej Ruce najbardziej doświadczony skoczek z kadry Gorana Janusa, czyli Robert Kranjec, przeszedł operację rekonstrukcji więzadeł krzyżowych w kolanie, która uniemożliwia udział mistrza świata w lotach narciarskich z 2012 roku w zmaganiach w najbliższych miesiącach.

Kilka tygodni temu narciarski świat obiegła dramatyczna wiadomość o wypadku Ernesta Prislicia, który został poważnie potrącony przez samochód w trakcie rozgrzewki w okolicach skoczni w Planicy i przez około dwa tygodnie był utrzymywany w stanie śpiączki farmakologicznej. Na szczęście stan 23-letniego zawodnika poprawia się, a w miniony weekend rodak braci Prevc odzyskał przytomność.

Andraz Pograjc JP 300x200 - Andraz Pograjc kolejnym kontuzjowanym Słoweńcem!
Andraz Pograjc (fot. Julia Piątkowska)

Niestety na tym nie zakończyły się niepokojące informacje dotyczące zdrowia zawodników z bałkańskiego kraju. W trakcie wtorkowego treningu kadry B w Lublanie poważnego urazu doznał Andraz Pograjc, który złamał nogę w kostce. Jego przerwa w startach prawdopodobnie potrwa około sześciu miesięcy, co w praktyce oznacza koniec sezonu dla 25-letniego zawodnika. Skoczek z Zagorje w ostatni weekend brał udział w konkursach Pucharu Kontynentalnego w fińskiej Ruce, w których zajął 19. oraz 8. miejsce. Najlepszym jego występem w dotychczasowej karierze była z kolei 17. lokata podczas zawodów w lotach narciarskich, w Planicy w 2013 roku. Na swoim koncie ma także drużynowe zwycięstwo w konkursie Pucharu Świata na Letalnicy w tym samym roku.

 

źródło: delo.si

 

Dodaj komentarz