You are currently viewing Horngacher podał pełny polski skład na Turniej Czterech Skoczni!

Horngacher podał pełny polski skład na Turniej Czterech Skoczni!

Ziobro Jan fot.Bartosz.Leja  - Horngacher podał pełny polski skład na Turniej Czterech Skoczni!Już po wtorkowych treningach polskich kadr na zakopiańskiej Wielkiej Krokwi, trener Stefan Horngacher podał nazwiska pięciu pewniaków, którzy udziału w Turnieju Czterech Skoczni mogą być pewni. Byli to oczywiście ci, którzy najpewniej punktowali w Pucharze Świata. Dziś grono to zostało uzupełnione przez Klemensa Murańkę i Jana Ziobrę.

 
IMG 1629 2 - Horngacher podał pełny polski skład na Turniej Czterech Skoczni!
Stefan Horngacher, Michal Dolezal, Grzegorz Sobczyk (fot. Alicja Kosman / PZN)

Po wtorkowych skokach na Wielkiej Krokwi, ale także po wcześniejszych udanych występach w cyklu Pucharu Świata start w prestiżowym niemiecko-austriackim turnieju zapewniony mieli: Kamil Stoch, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Piotr Żyła i Stefan Hula. Największe nadzieje możemy wiązać z pierwszą dwójką – zarówno Stoch, jak i Kot wskoczyli już tej zimy na podium (w Lillehammer i Engelbergu), co więcej, plasują się w czołowej dziesiątce klasyfikacji generalnej PŚ. Kolejna trójka bardzo pewnie punktowała, kilkukrotnie kończąc zmagania na przełomie pierwszej i drugiej konkursowej dziesiątki.

Muranka Klemens MSL.Kulm .2016 fot.J.Piatkowska 300x200 - Horngacher podał pełny polski skład na Turniej Czterech Skoczni!
Klemens Murańka (fot. Julia Piątkowska)

W związku z tym, że reprezentacja Polski w drugim zimowym periodzie ponownie będzie mieć do dyspozycji siedmioosobową kwotę startową, trener Horngacher stanął przed dylematem związanym z wyborem pozostałej biało-czerwonej dwójki. Po czwartkowych treningach Austriak zdecydował, że w niemieckiej części TCS powalczą ponadto: startujący od początku sezonu w PŚ ze zmiennym szczęściem Klemens Murańka, a także nasz najlepszy zawodnik w cyklu Pucharu Kontynentalnego (który de facto wywalczył korzystną kwotę) Jan Ziobro. Tym samym z pucharowymi startami będzie musiał się pożegnać, przynajmniej na pewien czas, Aleksander Zniszczoł.

 

Pełny skład reprezentacji Polski na początek 65. TCS:

  • Kamil Stoch (4. miejsce w PŚ 16/17, 23. miejsce w 64. TCS),
  • Maciej Kot (6. / 32.),
  • Dawid Kubacki (16. / 35.),
  • Piotr Żyła (18. / 64.),
  • Stefan Hula (25. / 25.),
  • Klemens Murańka (43. / nieklasyfikowany),
  • Jan Ziobro (nieklasyfikowany / nieklasyfikowany).
 

Przypomnijmy, że zeszłoroczny, 64. Turniej Czterech Skoczni, nie poszedł po myśli naszych reprezentantów. Najwyżej sklasyfikowany zawodnik, Kamil Stoch, zajął dopiero 23. pozycję. W klasyfikacji generalnej zmieścili się ponadto: 25. Stefan Hula, 32. Maciej Kot, 35. Dawid Kubacki, 51. Andrzej Stękała, a także 64. Piotr Żyła.

 

źródło: pzn.pl

 

Dodaj komentarz