You are currently viewing Organizatorzy gotowi do rozpoczęcia 65. Turnieju Czterech Skoczni
Areny Turnieju Czterech Skoczni - Oberstdorf, Garmisch-Partenkirchen, Innsbruck, Bischofshofen

Organizatorzy gotowi do rozpoczęcia 65. Turnieju Czterech Skoczni

Turniej.Czterech.Skoczni Oberstdorf.Garmisch Partenkirchen.Innsbruck.Bischofshofen - Organizatorzy gotowi do rozpoczęcia 65. Turnieju Czterech SkoczniŚwięta Bożego Narodzenia i okres Nowego Roku, to dla skoczków pracowity czas. Już za kilka dni, zawodnicy przystąpią do rywalizacji w 65. Turnieju Czterech Skoczni, pierwszej kluczowej imprezy w kalendarzu zimowego sezonu. Jak zapewniają organizatorzy niemiecko-austriackiego tournée, niemal wszystko jest już zapięte na ostatni guzik.

 

Kiedy skoczkowie walczą o uzyskanie nominacji na prestiżowy 65. Turniej Czterech Skoczni, komitety organizacyjne w Oberstdorfie, Garmisch-Partenkirchen, Innsbrucku i Bischofshofen dokładają wszelkich starań, aby odpowiednio przygotować obiekty i zapewnić zawodnikom jak najlepsze warunki w rywalizacji o triumf w klasyfikacji końcowej.

 

Zielone światło dla organizatorów

Oberstdorf Schattenbergschanze 2015 wieza fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Organizatorzy gotowi do rozpoczęcia 65. Turnieju Czterech SkoczniNa kilka dni przed pierwszymi rozstrzygnięciami w tegorocznej edycji turnieju, osoby odpowiedzialne za przygotowanie imprezy zapewniają, że wszystko zostało odpowiednio przygotowane i gwarantują emocje na najwyższym, sportowym poziomie.

– Niskie temperatury, które utrzymywały się przez kilka ostatnich nocy, pozwoliły na przygotowanie skoczni w Oberstdorfie, Garmisch-Partenkirchen i Bischofshofen. Bergisel w Innsbrucku, powinna być gotowa w ciągu najbliższych dni – poinformował Michael Maurer, prezes Ski-Club Garmisch oraz dyrektor 65. Turnieju Czterech Skoczni. – Najważniejsze, że na wszystkich czterech obiektach jest zabezpieczony śnieg. Teraz pozostało tylko dopiąć ostatnie szczegóły, wszyscy nie możemy się już doczekać początku rywalizacji – dodał.

 

Ogromne zainteresowanie kibiców

8H7A0315 - Organizatorzy gotowi do rozpoczęcia 65. Turnieju Czterech Skoczni
Kibice na 'Bergisel’ w Innsbrucku (fot. Julia Piątkowska)

Organizatorzy niemiecko-austriackiego tournée, mając w pamięci ubiegłoroczną, 64. edycję tej prestiżowej imprezy i tłumy kibiców z całego świata, już 1 września rozpoczęli sprzedaż wejściówek na poszczególne areny sportowej rywalizacji najlepszych skoczków globu.

Czołowe lokaty osiągane w ostatnich konkursach Pucharu Świata przez Markusa Eisenbichlera oraz Stefana Krafta, przyczyniły się do zwiększenia zainteresowania fanów skoków narciarskich konkursem otwarcia turnieju w Oberstdorfie w takim stopniu, że zapotrzebowanie na bilety okazało się znacznie wyższe niż w latach ubiegłych. Przypomnijmy, że rywalizacja w zeszłorocznym TCS zgromadziła pod skoczniami w  Niemczech i Austrii rekordową  liczbę 126 tysięcy kibiców.

– Fani zainteresowani nabyciem wejściówek powinni się pospieszyć. Karty wstępu są jeszcze dostępne, ale zainteresowanie jest bardzo duże – powiedział Michael Maurer, podkreślając, że bilety są już praktycznie wyprzedane.

 

„When it burns” oficjalnym utworem 65. TCS

Garmisch Partenkirchen Grosse Olympiaschanze TCS.2015 fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Organizatorzy gotowi do rozpoczęcia 65. Turnieju Czterech Skoczni
Garmisch-Partenkirchen – 'Grosse-Olympiaschanze’ (fot. Julia Piątkowska)

Kibice zgromadzeni pod koniec grudnia na Schattenbergschanze w Oberstdorfie będą mogli na żywo usłyszeć oficjalny utwór 65. Turnieju Czterech Skoczni. Piosenkę „When it burns”, której autorem i kompozytorem jest Ansgar Huppertz, wykona duet Laura van den Elzen – Mark Hoffmann.

– Nowy, napisany specjalnie na tę okazję utwór jest energiczny i silny, tak jak zawodnicy, którzy będą rywalizować podczas tej imprezy. Wierzę, że takie połączenie zapewni nam niezapomniane chwile – zaznaczył Stefan Huber, sekretarz generalny inauguracyjnych zmagań w Oberstdorfie.

Utwór został wydany 16 grudnia i jest dostępny w serwisach iTunes i Amazon. Mark Hoffman za pośrednictwem Facebooka, zamieścił w sieci trailer niemieckojęzycznej wersji utworu, TUTAJ >>>

 

Program 65. Turnieju Czterech Skoczni:

Oberstdorf:

  • 29.12 – kwalifikacje
  • 30.12 – konkurs

Garmisch-Partenkirchen:

  • 31.12 – kwalifikacje
  • 01.01 – konkursu

Innsbruck:

  • 03.01 – kwalifikacje
  • 04.01 – konkurs

Bischofschofen:

  • 05.01 – kwalifikacje
  • 06.01 – konkurs
 

Tak było przed rokiem

Freund Prevc Hayboeck TCS.2016.Bischofshofen fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Organizatorzy gotowi do rozpoczęcia 65. Turnieju Czterech Skoczni
Podium 64. Turnieju Czterech Skoczni (fot. Julia Piątkowska)

Przypomnijmy, że w 64. Turnieju Czterech Skoczni 2015/2016 bezapelacyjnie zwyciężył Słoweniec Peter Prevc, który sięgał po konkursowe triumfy w Ga-Pa, Innsbrucku oraz Bischofshofen. Jedynie na początku zmagań, w niemieckim Oberstdorfie, musiał uznać wyższość reprezentanta gospodarzy, Severina Freunda. Dodajmy, że na podium w klasyfikacji generalnej obok najstarszego z braci Prevców uplasowali się wspomniany Freund oraz Austriak Michael Hayboeck. Najwyżej sklasyfikowanym polskim zawodnikiem okazał się Kamil Stoch, który zakończył zmagania na 23. lokacie.

Pełna klasyfikacja >>>

 

źródło: vierschanzentournee.com

 

Dodaj komentarz