You are currently viewing Wank i Kraus zasilą niemiecką grupę narodową w TCS
Andreas Wank, fot. Julia Piątkowska

Wank i Kraus zasilą niemiecką grupę narodową w TCS

Wank Andreas WC.Planica.2014 fot.Julia .Piatkowska - Wank i Kraus zasilą niemiecką grupę narodową w TCSZnamy już nazwiska sześciu zawodników tzw. „grupy narodowej”, która uzupełni skład Niemców na pierwszą połowę Turnieju Czterech Skoczni. Werner Schuster postawił m.in. na doświadczonych: Andreasa Wanka i Marinusa Krausa. Oprócz nich w Oberstdorfie i Garmisch-Partenkirchen zobaczymy również młodszych utalentowanych zawodników.

 
marinus Kraus fot JP 300x226 - Wank i Kraus zasilą niemiecką grupę narodową w TCS
Marinus Kraus (fot. Julia Piątkowska)

Podobnie jak selekcjoner Norwegów, Schuster czekał z zadeklarowaniem ostatecznego składu swojej drużyny do zakończenia konkursów Pucharu Kontynentalnego w Engelbergu. Na postawie ich wyników wytypował nazwiska sześciu zawodników, którzy będą reprezentować naszych zachodnich sąsiadów w Obertsdorfie i Garmisch-Partenkirchen. Wśród nich zobaczymy medalistów olimpijskich z Soczi: Andreasa Wanka i Marinusa Krausa. Pozostała czwórka to mniej znani szerokiej publiczności zawodnicy występujący na co dzień w zawodach niższej rangi (Pucharze Kontynentalnym, FIS Cup): Felix Hoffmann, Pius Paschke, Constantin Schmid i Johannes Schubert.

8H7A7252 - Wank i Kraus zasilą niemiecką grupę narodową w TCS
Felix Hoffmann (fot. Julia Piątkowska)

26-letni Pius Paschke to skocze, który doskonale zna obiekty, na których będzie odbywał się turniej, bowiem brał w nim już udział. W ubiegłym sezonie zdarzały mu się pojedyncze występy w Pucharze Świata, jednak bez zdobyczy punktowych. W tym sezonie widzieliśmy go w konkursach PK, jednak w Engelbergu nie wystąpił. 19-letni Hoffmann nominację do składu na TCS uzyskał dzięki 22. i 32. lokacie podczas zmagań Szwajcarii. Rówieśnik Hoffmana, Johannes Schubert wskoczył na 27. i 31. miejsce. Najmłodszy spośród powołanych na 65. edycję turnieju to 17-letni Constantin Schmid, który w Szwajcarii uzyskał 45. lokatę w drugim dniu zmagań (pierwszego dnia nie wystąpił w konkursie). Dla Hoffmana, Schmida i Schuberta występy w Obertsdorfie i Ga-Pa będą pierwszym zetknięciem się z Turniejem Czterech Skoczni. Swoją szansę na występ stracił dobrze radzący sobie w tegorocznym cyklu FIS Grand Prix mistrz świata juniorów David Siegel, który zmagania w Engelbergu zakończył poza najlepszą pięćdziesiątką.

Czy młodzi i wciąż nabierający doświadczenia zawodnicy poradzą sobie na arenach prestiżowej imprezy przekonamy się już dziś – na godzinę 14:45 zaplanowano początek serii treningowych przed kwalifikacjami w Oberstdorfie.

 

Skład Niemców na 65. TCS:

 • Severin Freund (5. miejsce w PŚ 2016/17, 2. miejsce w 64. TCS)
 • Markus Eisenbichler (7. / 63.)
 • Karl Geiger (14. / 31.)
 • Richard Freitag (15. / 9.)
 • Stephan Leyhe (20. / 20.)
 • Andreas Wellinger (19. / 12.)
 • Andreas Wank (nieklasyfikowany / 10.)
 • Marinus Kraus (nieklasyfikowany / 52.)
 • Felix Hoffmann (nieklasyfikowany / nieklasyfikowany)
 • Pius Paschke (nieklasyfikowany / 39.)
 • Constantin Schmid (nieklasyfikowany / nieklasyfikowany)
 • Johannes Schubert (nieklasyfikowany / nieklasyfikowany).
 

źródła: DSV / informacja własna

 

Dodaj komentarz