You are currently viewing Klemens Murańka nie wystąpi w Bischofshofen!

Klemens Murańka nie wystąpi w Bischofshofen!

Muranka Klemens LGP.Wisla .2016 fot.J.Piatkowska - Klemens Murańka nie wystąpi w Bischofshofen!

Jak poinformował Polski Związek Narciarski, w ostatnich zawodach Turnieju Czterech Skoczni w austriackim Bischofshofen wystąpi jedynie sześciu zawodników Stefana Horngachera. Ze składu reprezentacji Polski wypadł Klemens Murańka, który jako jedyny z naszych skoczków ani razu nie awansował w TCS do rundy finałowej.

 

Absencja Murańki w Pucharze Świata nie oznacza, że 22-latek będzie w najbliższy weekend odpoczywał od startów. Od razu po zawodach w Innsbrucku zakopiańczyk wyruszył do niemieckiego Titisee-Neustadt, gdzie pod okiem trenera Roberta Matei będzie skakał w zawodach Pucharu Kontynentalnego.

Sezon 2016/17 nie jest jak dotąd zbyt udany dla Klemensa Murańki. Na dziesięć dotychczasowych konkursów indywidualnych Pucharu Świata startował we wszystkich (w tym dwukrotnie jedynie w kwalifikacjach), ale do serii finałowej awansował jedynie 10 grudnia w Lillehammer. Zajął wtedy 27. miejsce, co dało mu cztery punkty do klasyfikacji generalnej. W 65. Turnieju Czterech Skoczni jego występy były bardzo przeciętne – w Oberstdorfie był 40., w Garmisch-Partenkirchen odpadł w kwalifikacjach, a w Innsbrucku zajął 41. lokatę. Jak sam przyznawał, zamiast kolejnych pucharowych startów, wolałby się skupić na spokojnych treningach w Zakopanem. Okazja do tego nastąpi być może już po weekendowych zmaganiach w Titisee-Neustadt.

Klemens Murańka jak dotąd tylko raz zaliczył występ we wszystkich zawodach Turnieju Czterech Skoczni w trakcie jednej edycji – stało się to w olimpijskim sezonie 2013/14. Imprezę zakończył wówczas na 21. miejscu klasyfikacji generalnej.

 

źródło: PZN / informacja własna

 

Dodaj komentarz